خودروی خورشیدی Aptera آماده عرضه در سال 2023

او افزود: «امیدواریم در هفته‌های آینده برخی سرمایه‌گذاری‌های کلیدی را انجام دهیم تا بتوانیم به Lightyear 2، یک وسیله نقلیه برقی خورشیدی مقرون‌به‌صرفه که برای مخاطبان گسترده‌تری در دسترس است، افزایش دهیم.»

هدف “جاه طلبانه”.

او ادامه داد: «سونو و اسکواد در مورد ایمنی سازش کردند تا قیمت کمتری ارائه کنند. “Lightyear در قیمت – فوق العاده گران – به خطر افتاد تا عملکردی معادل ICE/EV ارائه دهد. Aptera روی لوازم آرایشی – سه چرخ – مصالحه می کند تا به قیمت کمتر و عملکرد قابل قبول برسد و فضای داخلی را نیز قربانی کند.

او گفت: «مدل دوم لایت یر برای عرضه برنامه ریزی شده در سال 2025، قیمت مناسبی برای خودروهای برقی خواهد داشت. ما امسال رونمایی کامل را دریافت خواهیم کرد، اما از همه مهمتر این یک ماشین پنج نفره است – و شبیه یک ماشین است.

تبلیغات

با NICE Enlighten XO سریع خود سرویس هوشمند بسازید

با این حال، Lanctot اشاره کرد که 70٪ از تمام سفرهای وسایل نقلیه بین 6 تا 12 مایل است. او گفت: «بنابراین خورشیدی می‌تواند یک راه‌حل بسیار عملی باشد، به همین دلیل است که شرکت‌هایی مانند Sono Motors و Squad Mobility وارد این تجارت می‌شوند.

سال نوری 2

Aptera، توسعه‌دهنده یک خودروی سواری با ظاهری آینده‌نگر با انرژی خورشیدی، اولین خودروی تولیدی خود را که می‌گوید امسال از خط مونتاژ خارج می‌شود، بیرون کشیده است.

Lanctot مشاهده کرد: “با استفاده از انرژی خورشیدی، به هر طریقی، شما مجبور به سازش هستید.”

Lanctot توضیح داد: «نیسان لیف به دلیل برد محدودش در زمان عرضه با شک و تردید مواجه شد، اما جایگاه ثابتی در بازار پیدا کرد و همچنان محبوب است.

در مکان هایی که در معرض نور خورشید متوسط ​​هستند، مانند نیویورک یا شیکاگو، رانندگان ممکن است نیاز داشته باشند حدود سه بار در سال به برق متصل شوند. با سرعت 13 مایل در ساعت، شارژ یک شبه باید 150 مایل طول بکشد.


اگرچه این خودرو به گونه ای طراحی شده است که بیشتر انرژی خود را از خورشید می گیرد، اما می توان خودروی Aptera را از یک پریز استاندارد 120 ولت نیز شارژ کرد.

Lanctot به TechNewsWorld گفت: «بازاری برای وسایل نقلیه با انرژی خورشیدی وجود دارد، اگرچه ممکن است هنوز یک بازار انبوه نباشد.