دعوای حقوقی Arm vs Qualcomm بی معنی است

نظرات بیان شده در این مقاله متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات شبکه خبری ECT نیست.منبع

اینتل قبلاً شروع به تغییر نقشه راه خود به این فرصت کرده است و به نظر می‌رسد که برای محوریت آماده خواهد بود. راه حل اینتل، که یک رویکرد ترکیبی را با عملکرد مورد نیاز شما در زمان نیاز و عمر باتری و اتصالی که در یک راه حل دو مدل می خواهید، نوید می دهد، باید دفاع مناسبی از سهم غالب بازار رایانه های شخصی خود ارائه دهد.

بیایید این آشفتگی دعوی قضایی را بررسی کنیم و با محصول هفته من که آخرین پردازنده Ryzen 7 AMD است، پایان می دهیم.

The Coming PC Pivot

پاسخ AMD و Nvidia به این روند کمتر تعریف شده است، به ویژه از زمانی که تلاش Nvidia برای خرید Arm شکست خورد. اما من انتظار دارم که هر دو شرکت نیز این فرصت و ریسک را ببینند و به سمت رفع آن حرکت کنند.

زمان بندی بد

اینتل از نظر پایه نصب شده، انطباق و منابع کلی رهبری را حفظ کرد، اما AMD تاج عملکرد را به دست آورد. اینتل در حال تلاش برای جبران است و همانطور که در بالا ذکر شد، به شدت برای مقابله با عمر باتری و تهدید اتصال که کوالکام نشان می دهد، حرکت می کند.

چنین حرکتی یا آرم را می کشد یا به احتمال زیاد آن را به چیزی تبدیل می کند که عملاً یک شرکت تابعه اپل با بودجه ضعیف است. این پایان باعث می شود اپل در طول زمان رقابتی کمتری داشته باشد.

بازار رایانه های شخصی از تمرکز شدید بر عملکرد محلی به اتصال به خدمات ابری و عمر باتری در حال حرکت است.

ما در حال نزدیک شدن به یک محور اصلی فناوری هستیم که در آن بسیاری از پردازش‌هایی که شخصاً انجام می‌دهیم، نه در رایانه محلی ما، بلکه در ابر متصل انجام می‌شود.

این مدل قبلاً بسیاری از توسعه‌دهندگان را از Arm به RISC-V تغییر داده بود، بنابراین این اقدام خصمانه نادرست بین Arm و یکی از بزرگترین دارندگان مجوز آن، مدل کسب‌وکار بهتر RISC-V (از نظر مزایای دارنده مجوز) را در کانون توجه قرار داده است.

پردازنده AMD Ryzen سری 7000 اعتبار تصویر: AMD


تبلیغات

استراتژی‌های خدمات همه‌کانالی خود را با بینش‌های مبتنی بر داده تقویت کنید.

این بدان معناست که اگر کوالکام به شدت اجرا نشود، مزیت آن ممکن است به دلیل ناتوانی در عملکرد و چرخش موفقیت‌آمیز توسط فروشندگان ریشه‌دار موجود، از بین برود. کاری که Arm باید انجام دهد این است که تمام پشتیبانی خود را پشت بازی کوالکام در هر چیزی جز معین قرار دهد تا به جای تلاش برای فلج کردن تلاش قبل از رسیدن به حجم بحرانی، نتیجه بهتری متمرکز بر بازو را تضمین کند.

من فکر می‌کنم که ما شروع به دیدن پایان Arm کرده‌ایم، و اگرچه Arm احتمالاً دیگران را مسئول می‌داند، فقط خودش را مقصر می‌داند.

در پایان، کوالکام و مایکروسافت باید به دلیل این اقدام قانونی نابهنگام و بد در نظر گرفته شده، به RISC-V نسبت به Arm نگاه مساعدتری داشته باشند.

بسته بندی

در دو سفر اخیرم، متوجه شده ام که وای فای هواپیما، که تا به حال به سختی برای مرور وب و ایمیل کار می کرد، اکنون برای پخش جریانی کار می کند. هنوز هم برای استریم بازی ها به اندازه کافی سریع نیست، اما جهش در عملکرد قابل توجه است. این منطقه ای بود که به طور قابل توجهی در استفاده خانگی و به ویژه عملکرد 5G از راه دور عقب ماند و از این چرخش جلوگیری کرد.

در خط مقدم این اتهام کوالکام قرار دارد که از فناوری Arm برای تکمیل راه حل رایانه شخصی خود استفاده می کند. مایکروسافت اپل را به سمت Arm دنبال کرده است، اما برخلاف اپل، برای رسیدن به آن با کوالکام شریک شد. کوالکام برای تعقیب این فرصت، Nuvia را نیز خریداری کرد که روی کاغذ، فناوری بهتری نسبت به اپل دارد.

به طور فزاینده ای محتمل است که این عامل محدود کننده با حرکت به سمت 6G در نیمه دوم دهه تبخیر شود و اتصال و عمر باتری بسیار قانع کننده تر شود. با فرض اینکه تلاش کوالکام و مایکروسافت همچنان موفق باشد، این راه حل را بر سایرین ترجیح می دهد.