قانونگذاران کنیایی مذاکرات خود را در مورد مالیات بر رمزارز باز کردند، آنچه که در اینجا شناخته شده است

در پس‌زمینه این مسیر رشد شتابان، بازیکنان کریپتو از سراسر جهان به سمت قاره آفریقا هجوم می‌آورند. در ماه اکتبر، خدمات کیف پول دیجیتال مارا توسط Coinbase در کنیا و نیجریه پشتیبانی شد.

وزیر در آن زمان از مردم خواسته بود که به علامت گذاری نهادهای جعلی یا مشکوک ادامه دهند تا دیگران به موقع آگاه شوند.

وزارت دارایی انگیزه بزرگی دارد تا لایحه اعضای خصوصی را که به دنبال اصلاح قانون مرجع بازار سرمایه است که هفته گذشته ارائه شد، بالا ببرد. اکنون که دولت کنیا نسخه خود قانون CMA را برای مالیات بر تراکنش های رمزنگاری ارائه کرده است! @binance @BinusuX pic.twitter.com/ObfDZDpoPI

— Louis N. Kizito (@LouisNkizito) 21 نوامبر 2022

به دلیل فقدان قوانین حاکم بر بخش کریپتو، کنیا به کانونی برای کلاهبرداران کریپتو تبدیل شد.

کنیا در حال بررسی این موضوع است که آیا باید بخش کریپتو را تحت رژیم مالیاتی قرار دهد یا خیر. قانونی در کنیا در انتظار تصویب است که به دارایی‌های رمزنگاری به عنوان دارایی‌های قابل مبادله اجازه قانونی می‌دهد. نام این پیش نویس قانون لایحه بازارهای سرمایه (اصلاح) سال 2022 است. طبق گزارش سازمان ملل، تقریباً 8.5 درصد از جمعیت کنیا، که 4.25 میلیون نفر در آن کشور را تشکیل می دهند، دارایی های رمزنگاری شده دارند. اگر و زمانی که این قانون تصویب شود، سرمایه گذاران را ملزم به پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه به اداره درآمد کنیا می کند. بانک های کنیایی 20 درصد عوارض غیر مستقیم از تراکنش های ارزهای دیجیتال کسر می کنند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع

در سال 2021، کلاهبرداران کریپتو طبق گزارشات، 120 میلیون دلار (تقریباً 915 کرور) کنیایی ها را غارت کردند. این آمار توسط جو موچرو، وزیر کابینه کنیا، در حالی که در کنفرانسی در ماه مارس سخنرانی می کرد، فاش شد.

بر اساس گزارش Chainalysis در سپتامبر سال گذشته، بازار ارزهای دیجیتال در نیجریه، کنیا، تانزانیا و آفریقای جنوبی با هم شاهد رشد 1200 درصدی بود و به ارزش بازار 105.6 میلیارد دلار (تقریباً 775 کرور) در یک سال رسید.

در گزارش CoinDesk به نقل از حامی لایحه، Mosop MP Abraham، گزارش CoinDesk آمده است: «این اصلاحیه مقررات خاصی را برای کنترل تراکنش‌های ارز دیجیتال در کنیا، از جمله تعریف ارزهای دیجیتال، ایجاد آن از طریق استخراج رمزارز و مقرراتی در مورد تجارت ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند. کیروا می گوید.

همچنین سرمایه گذاران موظف خواهند بود جزئیات مربوط به مالکیت کریپتو خود را به تنظیم کننده مالی دولتی، به نام مرجع بازار سرمایه، افشا کنند.