وزیران می گویند در حالی که قانونگذاران اتحادیه اروپا برای مهار ChatGPT عجله دارند، کشورهای G7 باید مقررات هوش مصنوعی «مبتنی بر ریسک» را تصویب کنند.

گروه هفت کشور پیشرفته باید مقررات “مبتنی بر ریسک” را در مورد هوش مصنوعی اتخاذ کنند، وزرای دیجیتال آنها روز یکشنبه موافقت کردند، زیرا قانونگذاران اروپایی عجله دارند قانون هوش مصنوعی را برای اجرای قوانین در مورد ابزارهای نوظهور مانند ChatGPT معرفی کنند.

در بیانیه وزیران آمده است: «ما در نظر داریم در آینده گفتگوهای G7 را در مورد هوش مصنوعی مولد تشکیل دهیم که می تواند شامل موضوعاتی مانند حکمرانی، نحوه حفاظت از حقوق مالکیت معنوی از جمله حق چاپ، ترویج شفافیت، رسیدگی به اطلاعات نادرست» از جمله دستکاری اطلاعات توسط نیروهای خارجی باشد.

ژاپن در اواخر ماه مه میزبان اجلاس سران G7 در هیروشیما خواهد بود، جایی که نخست وزیر فومیو کیشیدا در مورد قوانین هوش مصنوعی با رهبران جهان گفتگو خواهد کرد.

مقامات ارشد فناوری G7 – بریتانیا، کانادا، اتحادیه اروپا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن و ایالات متحده – در تاکاساکی، شهری در حدود 100 کیلومتری (60 مایلی) شمال غربی توکیو، پس از وزرای انرژی و امور خارجه دیدار کردند. جلسات این ماه

یاسوتوشی نیشیمورا، وزیر صنعت، روز جمعه پیش از مذاکرات وزیران ژاپن گفت که ژاپن امیدوار است که G7 “در مورد حکمرانی چابک یا انعطاف پذیر، به جای مقررات پیشگیرانه و فراگیر” بر روی فناوری هوش مصنوعی به توافق برسد.

وستاگر، رئیس مقررات فناوری اتحادیه اروپا، گفت که این اتحادیه “امسال توافقنامه سیاسی” در مورد قوانین هوش مصنوعی، مانند تعهدات برچسب زدن به تصاویر یا موسیقی تولید شده توسط هوش مصنوعی، برای رسیدگی به خطرات کپی رایت و آموزشی خواهد داشت.

ژان نوئل بارو، وزیر انتقال دیجیتال فرانسه، به رویترز گفت: «توقف (توسعه هوش مصنوعی) پاسخ درستی نیست – نوآوری باید به توسعه خود ادامه دهد، اما در چارچوب‌های خاصی که دموکراسی‌ها باید تعیین کنند. توسعه دهندگان تحت مقررات آینده اتحادیه اروپا.

ایتالیا، یکی از اعضای G7، ماه گذشته ChatGPT را آفلاین کرد تا نقض احتمالی قوانین داده های شخصی را بررسی کند. در حالی که ایتالیا روز جمعه این ممنوعیت را لغو کرد، این اقدام الهام بخش تنظیم‌کنندگان حریم خصوصی اروپایی شد تا تحقیقاتی را آغاز کنند.

قانونگذاران اتحادیه اروپا روز پنجشنبه به توافق اولیه درباره پیش نویس جدید قانون هوش مصنوعی آینده خود، از جمله اقدامات حفاظت از حق نسخه برداری برای هوش مصنوعی مولد، پس از درخواست از رهبران جهان برای تشکیل اجلاسی برای کنترل چنین فناوری، دست یافتند.

وزرای G7 در بیانیه مشترکی که در پایان نشست دو روزه در ژاپن منتشر شد، گفتند، چنین مقرراتی همچنین باید “محیط باز و توانمند” را برای توسعه فناوری‌های هوش مصنوعی حفظ کند و بر ارزش‌های دموکراتیک باشد.

علاوه بر نگرانی های مربوط به مالکیت معنوی، کشورهای G7 خطرات امنیتی را نیز به رسمیت شناختند. تارو کونو، وزیر دیجیتال ژاپن در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از توافق گفت: «هوش مصنوعی مولد… اگر داده‌هایی که بر اساس آن‌ها جعلی باشد، اخبار جعلی و راه‌حل‌های مخرب برای جامعه تولید می‌کند.

© تامسون رویترز 2023


Vivo X90 Pro بالاخره در هند معرفی شد، اما آیا گوشی هوشمند پرچمدار این شرکت برای سال 2023 نسبت به نسل قبلی خود به ارتقای کافی مجهز شده است؟ ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

در همین حال، ژاپن، رئیس امسال G7، رویکردی سازگار با توسعه دهندگان هوش مصنوعی در پیش گرفته است و متعهد به حمایت از پذیرش عمومی و صنعتی هوش مصنوعی است.

مارگرت وستاگر، معاون اجرایی کمیسیون اروپا پیش از توافق به رویترز گفت: «نتیجه‌گیری از این نشست G7 نشان می‌دهد که ما قطعاً در این امر تنها نیستیم».

در حالی که وزرا تشخیص دادند که “ابزارهای سیاست برای دستیابی به چشم انداز مشترک و هدف هوش مصنوعی قابل اعتماد ممکن است در بین اعضای G7 متفاوت باشد”، این توافق نقطه عطفی برای نحوه اداره کشورهای بزرگ هوش مصنوعی در میان نگرانی های مربوط به حریم خصوصی و خطرات امنیتی ایجاد می کند.

دولت‌ها به‌ویژه به محبوبیت ابزارهای مولد هوش مصنوعی مانند ChatGPT توجه کرده‌اند، یک ربات چت که توسط OpenAI با پشتیبانی مایکروسافت توسعه یافته و از زمان عرضه در نوامبر به سریع‌ترین برنامه در تاریخ تبدیل شده است.