??? کامپیوتر

دیسکهای بلو-ری برنده این رقابت شدند و به خاطر سهمی که در پیشرفت سرگرمیهای HD و 3D داشتند، شایستگی آن را دارند که به عنوان یکی از فناوریهای مهم در این لیست قرار بگیرند. این دیسکها بیشتر نوعی آپگرید محسوب میشوند تا یک فناوری کاملا جدید، اما این فناوری علیرغم تمامی مخالفتها به موفقیتهای عظیمی دست یافت، به همین دلیل شایستگی قرار گرفتن در این لیست را دارد. در کل اینترنتی که به شکل امروزی وجود دارد و ما از آن استفاده میکنیم مدیون سرچ اینترنتی است. ولی با این حال نکات کلی و مهمی برای خرید کامپیوتر آماده وجود دارد که ما به ذکر آنها می پردازیم. با اینکه در ادامه و در بخش معرفی انواع کامپیوتر آماده، ما شما را به صورت کامل با نحوه هر کامپیوتر آماده ای آشنا می کنیم. امروزه کاربران سیستمهای رهیاب ماهوارهای در کوتاهترین زمان ممکن و با استفاده از گوشیهای هوشمند خود، نقشههای این سیستمها را به صورت مرتب به روز رسانی مجله خبری novinraya میکنند. این سیستمها نیز مانند هر ابزار الکترونیکی دیگری در مواردی خوب کار میکنند و در برخی موارد دیگر هم کاربر را به اشتباه میاندازند. دوست داشته باشید یا نه، رسانههای اجتماعی زندگی میلیونها کاربر مجازی را به حدی تغییر دادهاند که دیگر برایشان حکم شبکه اجتماعی را ندارد و بخش جدانشدنی از وب است.

در مرحله بعدی نسبت به مشخصات و قدرت سخت افزاری کامپیوتر آماده آگاهی پیدا کرده و کاربرد هر کدام را بشناسید. خرید کامپیوتر کامل بطور کلی مزایای بسیاری را نسبت به اسمبل کردن قطعات بصورت جداگانه به ارمغان می آورد. به همین ترتیب شما با خرید کامپیوتر آماده دیگر نیاز به نصب بسیاری از نرم افزارهای اصلی و درایور های سخت افزاری را ندارید. در هر دسته بندی چندین کامپیوتر با مشخصات و قیمت های مختلف وجود دارند که با توجه به نیاز خود میتوانید از بین آنها بهترین گزینه را مجله خبری novinraya انتخاب نمایید. دارید به دسته بندی مربوطه مراجعه و کالای مورد نظر خودرا با توجه به امکانات و قیمت، انتخاب نمایید. سپس نیاز اصلی و انتظار بازدهی خود را از کامپیوتر مشخص نمایید. تا همین ده سال قبل تعداد افرادی که با فناوری مالتیتاچ آشنایی داشتن بسیار کم بود، هرچند ایده استفاده از این فناوری از زمان ساخته شدن کامپیوترها مطرح شده بود، اما تا مدتهای مدیدی این فناوری طرفداران اندکی را به سوی خود جلب نمود. سرانجام در سال 2006 و پس از افت و خیزهای فراوان در زمینه ساخت آن، دیسکهای بلو-ری میلادی جایگاه خود را در بازار پیدا کردند؛ این در حالی بود که تردیدها در مورد موفقیت طولانی مدت این فناوری بر جایگاه آن سایه افکنده بود.

در سال 2001 میلادی راهاندازی برخی وبسایتهای اجتماعی مانند Friendster ،Myspace و Friends Reunite حسابی در میان کاربران دنیای مجازی گل کرد و کمی بعد از آن هم دیگری خبری از آنها نشد. اما با ساخت استانداردهای دیگری چون Thunderbolt، عرصه بر USB تنگ میشود. هرچند با ساخت استاندارد پرسرعتتر USB دیگر هیچ تردیدی در عمر برتری بیچون و چرای آن بر تمامی انواع ساخته شده وجود نخواهد داشت. فناوری به کار گرفته شده در ساخت آیفون، تماما محصول کمپانیای به نام Fingerworks بود که سالهای نخستین قرن کنونی را وقف توسعه فناوریهای مالتیتاچ مختلف نمود. اگر قبل از سال 1997 میلادی عبارت وبلاگ را در موتور جستجوی خود تایپ میکردید، نتیجهای حاصل نمیشد، این در حالی بود که در آن زمان مردم احوال روزانه خود را منتشر میکردند و از آن زمان به بعد بود که نخستین وبلاگهای شخصی پای به عرصه وجود گذاشتند. در عین حال درک این موتورها نیز بیشتر شده و بهتر میتوانند مقصود عبارتهای تایپ شده توسط کاربران را درک کنند و نتایج بهتری را در اختیار آنها قرار دهند. قدیمیتر شدن نقشهها و تغییر سیستمهای جادهای میتواند یک رهیاب ماهوارهای را به ابزاری خطرناک تبدیل کند و حتی جان سرنشینان خودرو را نیز به خطر بیندازد.

هماکنون کاربران میتوانند در حالی که در اتوبوس نشستهاند، تنها با پرداخت مبلغی اندک موسیقی دلخواه خود را خریداری کرده و از طریق گوشی هوشمند به آن گوش دهند. در این فناوری، اطلاعات حک شده روی لوحهای فشرده از طریق یک لیزر آبی خوانده میشوند و امکان ذخیرهسازی حجم بیشتری از اطلاعات در مقایسه با لیزرهای قرمز (که طول موج بلندتری دارند و برای ذخیرهسازی اطلاعات روی DVDها به کار میروند) وجود دارد. پیش از معرفی این فناوری، استفاده از اینترنت از طریق ابزارهای سیار به هیچ وجه قابل قیاس با روشهای امروزی نبود. نخستین شبکه 3G پیش تجاری در سال 2001 میلادی، توسط کمپانی NTT DoCoMo و در ژاپن راهاندازی شد. برای مثال اگر روتر یا همان مسیریاب شما از کار بیافتد به یکباره ارتباط شما هم قطع میشود و وقفه بزرگی در کارهایتان ایجاد خواهد شد. آدرس ایمیل شما هم قطعا رشته طولانی از اعداد و حروف بود که به هیچ وجه امکان حفظ کردنش وجود نداشت و برای دسترسی به آن هم باید از مرکز کامپیوتر دانشگاه خود وقت میگرفتید. با گذشت زمان استفاده از گوشیهای موبایل و تبلتها آنچنان در میان شهروندان انگلیسی متداول گشت که دیگر شبکه 3G هم آنها را راضی نمیکرد و کاسه صبر این کاربران برای راهاندازی شبکه 4G لبریز شد.