یاهو و پی پال در اندونزی به دلیل عدم رعایت قوانین مجوز مسدود شدند


یک مقام رسمی روز شنبه گفت که اندونزی وب سایت موتور جستجوی یاهو، شرکت پرداخت پی پال و چندین وب سایت بازی را به دلیل رعایت نکردن قوانین مجوز مسدود کرده است که واکنش های شدیدی را در رسانه های اجتماعی به دنبال داشت.

ثبت نام طبق قوانین منتشر شده در اواخر نوامبر 2020 الزامی است و به مقامات اختیارات گسترده ای می دهد تا پلتفرم ها را مجبور به افشای داده های کاربران خاص کنند و محتوایی را که غیرقانونی تلقی می شود یا “نظم عمومی را برهم می زند” در صورت اضطرار ظرف چهار ساعت و در غیر این صورت 24 ساعت حذف کنند.

چندین شرکت فناوری برای ثبت نام در روزهای منتهی به ضرب الاجل که تا جمعه تمدید شده بود عجله کرده بودند، از جمله آلفابت، فیس بوک متا، اینستاگرام و واتس اپ و آمازون.

سموئل آبریجانی پانگراپان، یکی از مقامات ارشد وزارت ارتباطات اندونزی، در پیامی گفت: وب‌سایت‌هایی که مسدود شده‌اند شامل یاهو، پی پال و سایت‌های بازی مانند استیم، دوتا 2، کانتر استرایک و اپیک گیمز و غیره هستند.

پی پال، شرکت سهام خصوصی مادر یاهو، Apollo Global Management، و توسعه‌دهنده بازی آمریکایی Valve، که Steam، Dota و Counter-Strike را اجرا می‌کند، بلافاصله به درخواست‌ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند. Epic Games برای اظهار نظر در دسترس نیست.

هشتگ‌هایی مانند «BlokirKominfo» (وزارت ارتباطات بلوک)، اپیک گیمز، و پی‌پال در توییتر اندونزی پرطرفدار شدند و بسیاری از پیام‌های نوشتاری در انتقاد از این اقدام دولت به عنوان آسیب رساندن به صنعت بازی‌های آنلاین اندونزی و کارگران آزاد که از Paypal استفاده می‌کنند، بودند.

Pangerapan به یک درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

این کشور آسیای جنوب شرقی با حدود 191 میلیون کاربر اینترنت و جمعیت جوان و باهوش رسانه های اجتماعی، بازار قابل توجهی برای میزبانی از پلتفرم های فناوری است.

© تامسون رویترز 2022
منبع