AMD سهم بیشتری از بازار مرکز داده اینتل را برای کمک به کاهش سرعت رایانه شخصی ربوده است

پیش‌بینی AMD مستقر در کالیفرنیا برای افزایش 14 درصدی فروش در سه‌ماهه چهارم، در حالی که کمتر از تخمین‌های تحلیل‌گران بود، با کاهش مورد انتظار در اینتل و انویدیا نیز در تضاد بود.

اما رشد حتی در کسب و کار مراکز داده کند می شود، که بازتاب اظهارات غول های فناوری ایالات متحده آمازون و مایکروسافت مبنی بر اینکه تورم بالای دهه ها و تقاضای ضعیف مصرف کننده، هزینه های ابر و مرکز داده را تحت تاثیر قرار داده است.

Advanced Micro Devices (AMD) در سه ماهه سوم سال جاری سهم بیشتری را در بازار پرسود مرکز داده از رقیب اینتل ربود که تحسین تحلیلگران را برانگیخت و باعث افزایش 5 درصدی سهام آن در روز چهارشنبه شد. گسترش مداوم این شرکت به پردازنده های سرور به آن کمک کرد تا از رکود عمیق در بازار رایانه های شخصی که تقریباً یک سوم درآمد آن را تشکیل می دهد، جلوگیری کند. استیسی راسگون، تحلیلگر Bernstein در یادداشتی نوشت: «(AMD) داستان مرکز داده خود را ارائه می دهد و فروپاشی اینتل برخی از محدودیت های روایت را برطرف کرده است.

به گفته تحلیلگران JP Morgan، “تیم به میزان قابل توجهی به مصرف رایانه های شخصی کمک می کند تا موجودی کانال ها را تمیز کند، که باید به درآمد مشتری کمک کند تا شروع به صعود کند.”

ناتانیل هارمون، تحلیلگر YipitData گفت: «ما انتظار داریم که افزایش سهام AMD ادامه یابد، زیرا انتظار می‌رود پردازنده‌های سرورهای نسل بعدی این شرکت در مقایسه با شاخص‌های قیمت/عملکرد بهتر از اینتل باشند.

© تامسون رویترز 2022


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

بهبود در تجارت دور به نظر می رسد، با لیزا سو، مدیر اجرایی، AMD انتظار دارد که بازار رایانه های شخصی در سال 2023 10 درصد دیگر کاهش یابد.

با این حال، برخی از تحلیلگران می گویند که این شرکت حتی در یک بازار ضعیف نیز محصولات خود را کمتر عرضه می کند و ممکن است در سال آینده شاهد افزایش قیمت باشد.

صنعت رایانه های شخصی که پس از رونق همه گیر خود از رکود در حال چرخیدن بود، درآمد AMD را تحت فشار قرار داد و این شرکت نیز سهم بازار را در آنجا به اینتل از دست داد.

سهام AMD قبل از شروع زنگ خطر با قیمت 62.38 دلار (تقریباً 5200 روپیه) معامله می شد. آنها در سال جاری بیش از نیمی از ارزش بازار خود را از دست داده اند.