Avatar: The Way of Water پس از تولید به پایان رسید، تنها سه هفته قبل از انتشار

یک دستاورد خیره کننده- AVATAR TWOW مملو از مناظر باشکوه و احساسات در مقیاس حماسی و حماسی است. استادی در اوج قدرتش… https://t.co/tG6I16JlhM

— گیلرمو دل تورو (@RealGDT) 24 نوامبر 2022

او در اوایل این هفته در گفتگو با مجله GQ اشاره کرد که ساخت این فیلم بسیار پرهزینه بوده و نشان دهنده “بدترین مورد تجاری در تاریخ سینما” است. او گفت برای اینکه این فیلم سودآور باشد، «باید سومین یا چهارمین فیلم پرفروش تاریخ باشید. این آستانه شماست. این زمان استراحت شماست.» کارگردان همچنین قبلاً تأیید کرده بود که آماده است تا فرنچایز آواتار را با یک سه گانه پایان دهد، در صورتی که The Way of Water عملکرد ضعیفی داشته باشد. فیلمبرداری آواتار 3 – که طبق گزارش ها زیرنویس آن The Seed Bearer است – با بازیگران اصلی در نوامبر 2018 به پایان رسید. در مصاحبه ای با Variety، تهیه کننده Landau خاطرنشان کرد که اولین قسمت از Avatar 4 نیز قبلا فیلمبرداری شده است.

علاوه بر آواتار، لاندو در سال 1997 با کارگردان جیمز کامرون نیز همکاری کرد تایتانیک، که هر دو به پرفروش ترین فیلم های تمام دوران تبدیل شدند. آواتار که 13 سال پیش منتشر شد، با VFX خیره کننده خود، زمینه جدیدی را در هالیوود گشود و از مخاطبان به دنیای غوطه ور پاندورا استقبال کرد. این فیلم با اکران مجدد اخیر 2.9 میلیارد دلار (حدود 23600 کرور) فروش کرد و سه جایزه اسکار بهترین کارگردانی هنری، بهترین جلوه های بصری و بهترین فیلمبرداری را به دست آورد. بدیهی است که دنباله آن Avatar: The Way of Water چیزهای زیادی برای تحقق بخشیدن به آن دارد، حتی کامرون نیز نگرانی هایی را در مورد سود مطرح کرده است.

منبع