Chandrayaan-3 Lunar Mission: رئیس ISRO شهروندان را برای تماشای پخش زنده در 14 جولای دعوت می کند

در مورد پرتاب چاندرایان-3، سومانات گفت: “در 14 ژوئیه در ساعت 2:35 بعدازظهر IST، چاندرایان-3 بلند می شود، و اگر همه چیز خوب پیش برود، در 23 آگوست (روی ماه) فرود خواهد آمد. تاریخ تعیین شده است. بر اساس زمانی که طلوع خورشید در ماه است، به محاسبات بستگی دارد، اما اگر به تاخیر بیفتد، باید فرود را برای ماه آینده در سپتامبر نگه داریم.

پیش از این، مدیر سازمان فضایی و تحقیقاتی هند (ISRO)، S Somanath، اعلام کرد که Chandrayaan-3، سومین مأموریت اکتشافی ماه هند در 14 جولای ساعت 14:35 از مرکز فضایی Satish Dhawan در سریهاریکوتا، آندرا پرتاب خواهد شد. پرادش

ISRO در توییتی نوشت: «تست‌های الکتریکی خودرو به پایان رسید. از شهروندان دعوت می‌شود تا با ثبت‌نام در https://lvg.shar.gov.in/VSCREGISTRATIO، از گالری Launch View در SDSC-SHAR، Sriharikota شاهد راه‌اندازی آن باشند.

او همچنین گفت که هدف اصلی ISRO ایجاد امکان فرود ایمن و نرم چاندرایان-3 است.

سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) روز جمعه از شهروندان دعوت کرد تا با ثبت نام در lvg.shar.gov.in/VSCREGISTRATIO، شاهد پرتاب Chandrayaan-3 از گالری Launch View در SDSC-SHAR، Sriharikota باشند.

“هدف اصلی ما فرود ایمن و نرم است؛ همه تجهیزات اگر ایمن بروند و فرود نرم وجود داشته باشد خوب خواهند بود. ما با سیستم فرود خوب هستیم. مریخ نورد پس از فرود بیرون می آید، مریخ نورد 6 چرخ دارد و ما انتظار داریم که مریخ نورد به مدت 14 روز در ماه کار کند…با پشتیبانی از دوربین های متعدد در مریخ نورد، تصاویر دریافت خواهیم کرد. ما یک پنل خورشیدی روی مریخ نورد داریم. قبلا آن را آزمایش کرده ایم و نتایج خوبی داریم با باتری، “سومانات اضافه کرد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

ماموریت چاندرایان-3 قرار است در ساعت 14:35 روز 14 جولای از مرکز فضایی ساتیش داوان در سریهاریکوتا، آندرا پرادش پرتاب شود.

انتظار می رود فرودگر Chandrayaan-3 در 23 یا 24 آگوست بر روی سطح ماه فرود بیاید.

Chandrayaan-3 یک ماموریت بعدی برای Chandrayaan-2 برای نشان دادن قابلیت انتها به انتها در فرود ایمن و چرخش روی سطح ماه است.