Coinbase می‌گوید اپ استور اپل انتشار برنامه‌های NFT را در کیف پول مسدود کرده است.


کوین بیس گلوبال روز پنجشنبه اعلام کرد مشتریانی که از iOS اپل استفاده می کنند، دیگر نمی توانند توکن های غیرقابل تعویض (NFT) را در کیف پول صرافی ارزهای دیجیتال ارسال کنند.

کیف پول کوین بیس در توییتی اضافه کرد: «ادعای اپل این است که هزینه های گاز مورد نیاز برای ارسال NFT باید از طریق سیستم خرید درون برنامه ای آن ها پرداخت شود تا بتوانند 30 درصد هزینه گاز را دریافت کنند.

کوین بیس گفت حتی اگر تلاش کند زیرا سیستم خرید درون برنامه ای اختصاصی سازنده آیفون از رمزنگاری پشتیبانی نمی کند، نمی تواند این الزام را رعایت کند.

کوین بیس گفت: «اپل سیاست های جدیدی را برای محافظت از سود خود به قیمت سرمایه گذاری مصرف کنندگان در NFT ها و نوآوری توسعه دهندگان در سراسر اکوسیستم کریپتو معرفی کرده است. از طریق پروتکل های باز اینترنت

اپل بلافاصله به درخواست رویترز برای اظهار نظر در مورد این موضوع پاسخ نداد.

کارمزد 30 درصدی یک نقطه اختلافی بین با ارزش ترین شرکت جهان و سایر توسعه دهندگان برنامه مانند Spotify و سازنده Fortnite Epic Games بوده است که این شرکت را به سوء استفاده از “انحصار” خود متهم کرده اند.

مشکل کوین بیس با اپل در زمان سختی برای صرافی ارزهای دیجیتال رخ می‌دهد، که سهام آن تا کنون در سال جاری تقریباً 80 درصد کاهش یافته است. این شرکت همچنین مشاغل خود را برای مدیریت هزینه ها کاهش داده است زیرا سرمایه گذاران اشتهای خود را برای ارزهای دیجیتال از دست می دهند.

NFT ها که دارایی های دیجیتالی هستند که در بلاک چین وجود دارند و دارای امضاهای دیجیتال منحصر به فرد هستند، در سال 2021 محبوبیت زیادی پیدا کردند اما در ماه های اخیر شاهد کاهش تقاضا در زمستان کریپتو بوده اند.

ارزهای رمزپایه تحت تأثیر نرخ بهره بالاتر و نگرانی از رکود اقتصادی، سرمایه گذاران را مجبور می کند تا دارایی های پرخطر را کنار بگذارند، با فروپاشی اخیر صرافی رقیب FTX که این صنعت را نیز تحت فشار قرار داده است.

© تامسون رویترز 2022


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع