Crypto Exchange FTX دستور توقف ادعاهای “کاذب و گمراه کننده” توسط رگولاتور بانک ایالات متحده را صادر کرد.

در توییتی که هریسون از آن زمان حذف کرده است، اظهار داشت که سپرده‌های مستقیم کارفرمایان به صرافی رمزنگاری «در حساب‌های بانکی بیمه شده توسط FDIC ذخیره می‌شود» و سهام خریداری‌شده از طریق FTX US «در حساب‌های کارگزاری بیمه شده FDIC نگهداری می‌شود». FDIC در نامه توقف و انصراف خود به FTX US گفت که این اظهارات به طور ضمنی نشان می دهد که بیمه FDIC برای ارزهای دیجیتال و سهام موجود است و این آژانس حساب های کارگزاری را بیمه نمی کند.

یک رگولاتور بانک ایالات متحده روز جمعه به صرافی رمزارز FTX دستور داد تا ادعاهای “کاذب و گمراه کننده” را که صرافی درباره بیمه شدن وجوه در شرکت توسط دولت مطرح کرده بود متوقف کند. شرکت بیمه سپرده فدرال اعلام کرد که توییت ماه ژوئیه توسط برت هریسون، رئیس عملیات FTX در ایالات متحده، حاوی ادعاهای گمراه کننده ای است مبنی بر اینکه وجوه نگهداری شده در FTX و سهام خریداری شده از طریق FTX بیمه FDIC هستند و به این شرکت دستور داده است که هر گونه زبان گمراه کننده را از حساب های رسانه های اجتماعی خود حذف کند. وب سایت ها

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل FTX در روز جمعه در توییتی تاکید کرد که FTX بیمه FDIC نیست و اگر کسی نظرات قبلی را اشتباه تفسیر کرد عذرخواهی کرد.

این دستور که یکی از پنج موردی است که روز جمعه توسط FDIC به شرکت‌های رمزنگاری ارسال شد، در حالی صادر می‌شود که تنظیم‌کننده‌ها تلاش‌های خود را برای پلیس کردن شرکت‌های رمزنگاری افزایش داده‌اند که ممکن است سرمایه‌گذاران را در مورد اینکه آیا وجوه آنها از پشتوانه دولتی برخوردار است یا خیر، گمراه می‌کنند. این موضوع اخیراً مطرح شده است، زیرا آشفتگی در بازار ارزهای دیجیتال به استرس و سقوط برخی از شرکت‌های با سابقه منجر شده است.

© تامسون رویترز 2022
منبع

رگولاتور بانک نامه توقف و توقف مشابهی را به شرکت رمزنگاری ورشکسته Voyager Digital صادر کرد و استدلال کرد که این شرکت مشتریان را با ادعای اینکه وجوه آنها با Voyager تحت پوشش FDIC قرار می گیرد گمراه کرده است. بعداً، FDIC توصیه‌ای صادر کرد و از بانک‌هایی که با شرکت‌های رمزنگاری معامله می‌کنند، خواست تا اطمینان حاصل کنند که مشتریان از انواع دارایی‌هایی که توسط دولت بیمه می‌شوند، آگاه هستند، به ویژه در مواردی که شرکت‌ها ترکیبی از محصولات رمزنگاری بیمه‌نشده را در کنار محصولات سپرده بانکی بیمه شده ارائه می‌دهند.