eToro به عنوان بخشی از برنامه توسعه ایالات متحده، پلتفرم معاملاتی گتسبی را در معامله 50 میلیون دلاری خریداری کرد.
منبع

ایالات متحده در حال حاضر شاهد افزایش کلی در پذیرش کریپتو است، از این رو برنامه های توسعه eToro در این کشور کاملاً غافلگیرکننده نیست.

در ماه ژوئن، نظرسنجی Deloitte نشان داد که بیش از 75 درصد خرده فروشان در ایالات متحده علاقه مند به استفاده از استیبل کوین ها به عنوان جایگزین های پرداخت قانونی برای دلار و کارت هستند. دیلویت برای این نظرسنجی از بیش از 2000 عضو ارشد سازمان های خرده فروشی نظرسنجی کرده بود.

تراکنش‌های رمزنگاری 35 درصد از کل پرداخت‌های آنلاین برای AMC Theatres را تشکیل می‌دهند. این آمار مربوط به سه ماه اول سال جاری یعنی ژانویه تا مارس است. زنجیره تئاتر به افراد امکان می دهد برای خریدهای منتخب در دارایی های رمزنگاری شده پرداخت کنند. اینها عبارتند از بیت کوین، دوج کوین، شیبا اینو، اتر، لایت کوین و بیت کوین کش.

چندین رستوران مانند Chipotle Mexican Grill و Crypto Street Restaurant، و همچنین برندهای لوکس مانند ساعت ساز سوئیسی Tag Heuer، و برچسب پوشاک ایتالیایی Gucci و برچسب فرانسوی لوکس Balenciaga، پرداخت های رمزنگاری شده را در ایالات متحده افتتاح کرده اند.

سرویس کارگزاری آنلاین eToro در تلاش برای گسترش حضور و خدمات خود در ایالات متحده، پلتفرم معاملات گزینه گتسبی را خریداری کرده است. این معامله به مبلغ 50 میلیون دلار (تقریباً 400 کرور) به صورت نقد و سهام عادی نهایی شد. eToro که مقر آن در تل آویو اسرائیل است، در سال 2007 به عنوان یک شرکت فین‌تک شروع به کار کرد که با تکامل کسب‌وکارش، تمرکز خود را به حوزه کریپتو تغییر داد. در همین حال، گتسبی یک گزینه بدون کمیسیون و برنامه معاملاتی سهام است که در سال 2018 توسط بنیانگذاران جف مایرز و رایان بلنگر-صالح در نیویورک تأسیس شد.

به عنوان بخشی از این معامله، تیم گتسبی در برند eToro قرار خواهد گرفت. دیویس گینز، رئیس گتسبی، پیتر کویین، مدیر عامل، جفری کلیس، مدیر ارشد فناوری و مت موریس، رئیس محصول، نیز به تیم شرکت مادر جدید خواهند پیوست.

ما همیشه آنها را خواهر و برادر بزرگتر باحالی می دانستیم که دوست داریم با آنها همنشینی کنیم. از نظر محصول و فرهنگ، مناسب است و ما واقعاً در مورد فصل بعدی در آینده مشترکمان هیجان‌زده هستیم.» The Block به نقل از بلنگر صالح گفت.

در زمان‌های اخیر، چندین برند بزرگ مستقر در ایالات متحده قبلاً آزمایش پرداخت‌های کریپتو را آغاز کرده‌اند که باعث پذیرش جریان اصلی رمزارز در این کشور شده است.

شرکت معاملاتی آپشن تازه تصاحب شده به کاربران اجازه می دهد تا سهام و اختیار معامله در شرکت های پذیرفته شده در بورس و صندوق های قابل معامله بورس (ETF) را بدون پرداخت هیچ کمیسیون یا کارمزدی معامله کنند. در مارس 2021، گتسبی 10 میلیون دلار (تقریباً 80 کرور روپیه) در طول دوره مالی سری A جمع آوری کرد. بانک بارکلیز، Techstar Ventures و Beta Bridge Capital از جمله حامیان گتسبی هستند.