FBI، مدیر ارشد فناوری Blockparty، ریکش تاپا را به دلیل سرقت بیت کوین به ارزش 1 میلیون دلار، کلاهبرداری از کارفرما، دستگیر کرد.

تاپا به یک فقره کلاهبرداری با سیم متهم شده است که حداکثر مجازات آن 20 سال زندان است.

مقامات ایالات متحده مجدداً تأکید کرده اند که از نزدیک فضای کریپتو را زیر نظر دارد و برای حل و فصل نارضایتی های گزارش شده از اعضای جامعه اقدام سریعی انجام می دهد.

بر اساس بیانیه وزارت دادگستری، متهم از این مبلغ سرقت شده برای مسافرت، باشگاه و خرید کالاهای لوکس استفاده کرده است.

همانطور که امروز ادعا می کنیم، متهم به طور مکرر از شرکت قربانی – که او یکی از بنیانگذاران آن بود – دزدی و کلاهبرداری کرد تا بتواند یک سبک زندگی شخصی مجلل را تامین کند. مایکل جی. دریسکول، دستیار مدیر مسئول FBI در بیانیه رسمی وزارت دادگستری گفت: در تلاش برای پنهان کردن جنایات خود، او همچنین سوابق را حذف و جعل کرد.

در بیانیه آمده است: «در آگوست 2018، تاپا حداقل یکی از بیت‌کوین‌های شرکت قربانی را به نفع خود منحرف کرد، بیت‌کوین را تقریباً 6500 دلار (تقریباً 5.35 لک) فروخت و درآمد حاصل از آن را به حساب خود واریز کرد.

وزارت دادگستری افزود: «متهم بی گناه فرض می شود مگر اینکه جرمش ثابت شود.»

طبق گفته وزارت دادگستری، Thapa به اشتباه توکن های ابزار خود شرکت را نیز به دست آورده است، اما تعداد کل توکن ها فاش نشده است.

تاپا به سرقت بیش از یک میلیون دلار متهم شده است که از آن 162216 دلار (تقریباً 1.33 کرور) به عنوان 10 بیت کوین بسته بندی شده است. او به عنوان مدیر ارشد فنی (CTO) در یک استارت آپ فناوری به نام Blockparty کار می کرد.

تاپا توانست بیت کوین را بدزدد زیرا شرکتی که او برای آن کار می کرد، در حال آزمایش ارزهای دیجیتال به عنوان ابزاری برای تنوع بخشیدن به سبد مالی خود بود.

FBI روز چهارشنبه اعلام کرد که ریکش تاپا 28 ساله را به دلیل سرقت وجوه به شکل بیت کوین از کارفرمایش دستگیر کرده است. تاپا، که در یک شرکت بلاک چین کار می کرد که در حال آزمایش ارزهای دیجیتال به منظور تنوع بخشیدن به سبد خود بود، پیشنهاد داده بود مقداری از سرمایه شرکت را در حساب شخصی خود ذخیره کند، اما بعداً از بازگرداندن پول خودداری کرد. وزارت دادگستری ایالات متحده (DoJ) پس از دستگیری تاپا از ناحیه جنوبی کالیفرنیا بیانیه ای رسمی منتشر کرد.

در ماه ژوئن، FBI به کاربران لینکدین هشدار داده بود که قربانی کلاهبرداران ارزهای دیجیتال شوند.منبع