Foxconn به دلیل اختلاف در مورد پرداخت در کارخانه آیفون عذرخواهی کرد، گفت که به کارگرانی که تصمیم به بازگشت به خانه دارند پرداخت می کند.

اپل پیش از این هشدار داده بود که تحویل آیفون 14 پس از خروج کارکنان از کارخانه ژنگژو و دسترسی به منطقه صنعتی اطراف تاسیسات به دلیل شیوع بیماری به تعویق خواهد افتاد.

مقامات ماه گذشته وعده دادند که با کاهش زمان قرنطینه و ایجاد تغییرات دیگر در استراتژی “صفر کووید” چین، که هدف آن منزوی کردن هر مورد است، اختلالات اقتصادی را کاهش دهند. با وجود آن، افزایش آلودگی باعث شده است تا مقامات دسترسی به محله‌ها و کارخانه‌ها را به حالت تعلیق درآورند و ساختمان‌های اداری، مغازه‌ها و رستوران‌ها را در بخش‌هایی از شهرها ببندند.

روز پنجشنبه، به مردم در هشت منطقه ژنگژو با 6.6 میلیون نفر گفته شد که به مدت پنج روز در خانه بمانند. آزمایش انبوه روزانه برای “جنگ نابودی” علیه ویروس دستور داده شد.

اعتراضات در ژنگژو در بحبوحه ناامیدی عمومی از محدودیت هایی که میلیون ها نفر را در خانه هایشان محبوس کرده است، برگزار می شود. ویدئوهای موجود در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که ساکنان برخی مناطق در حال شکستن موانعی هستند که برای اجرای بسته شدن محله‌ها ایجاد شده بودند.

کارمندان شکایت کردند که فاکسکان شرایط دستمزدهای پیشنهادی را برای جذب آنها به کارخانه در شهر مرکزی ژنگژو تغییر داد. Foxconn در تلاش است تا نیروی کار خود را پس از خروج کارکنان ماه گذشته به دلیل شکایت در مورد شرایط ناامن، بازسازی کند.

فاکس‌کان، بزرگترین مونتاژکننده قراردادهای گوشی‌های هوشمند و سایر لوازم الکترونیکی برای اپل و سایر برندهای جهانی، «خطای فنی» را در روند اضافه کردن کارکنان جدید مقصر دانست و گفت که به آنها آنچه وعده داده شده پرداخت می‌شود.

در بیانیه فاکسکان در روز پنجشنبه آمده است که کارمندانی که ترک می‌کنند «یارانه‌های مراقبت» نامشخصی دریافت خواهند کرد، اما جزئیاتی ارائه نکرد. این وعده “حمایت همه جانبه” را برای کسانی که می مانند.

ویدئوهایی در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که پلیس با لباس‌های محافظ سفید کارگران را در جریان تظاهراتی که روز سه‌شنبه شروع شد و تا روز بعد ادامه داشت، لگد می‌زند و با چماق زدن.

در بیانیه شرکت آمده است: “ما به دلیل خطای ورودی در سیستم کامپیوتری عذرخواهی می کنیم و تضمین می کنیم که پرداخت واقعی همان چیزی است که توافق شده و پوسترهای رسمی استخدام است.” این سازمان قول داده است که «تمام تلاش خود را برای حل فعالانه نگرانی‌ها و خواسته‌های معقول کارمندان به کار گیرد».

به گفته یکی از کارمندان لی سانشان، کارمندان شکایت کردند که پس از ورود، به آنها گفته شد که برای دریافت دستمزد بالاتر باید دو ماه دیگر با حقوق کمتر کار کنند.

به گفته کارمندان، برای جذب کارگران جدید، فاکسکان 25000 یوان (تقریباً 2.8 میلیون روپیه) برای دو ماه کار پیشنهاد داد، یا تقریبا 50 درصد بیشتر از آنچه گزارش های خبری می گویند بالاترین دستمزد آن معمولاً است.

پایگاه خبری مالی Cailianshe به نقل از عوامل استخدام ناشناس گزارش داد که فاکسکان تا 10000 یوان (تقریباً 1.1 لک روپیه) را به افراد جدیدی که تصمیم به ترک آن می‌دهند، پیشنهاد داده است.

شرکتی که آیفون‌های اپل را مونتاژ می‌کند، روز پنج‌شنبه به دلیل اختلاف حقوقی که باعث اعتراض کارمندان در کارخانه‌ای شد، عذرخواهی کرد که کنترل‌های ضد ویروس تولید را کند کرده است.

این اختلاف در حالی رخ می‌دهد که حزب کمونیست حاکم تلاش می‌کند تا بدون تعطیل کردن کارخانه‌ها، از افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کند، همانطور که در سال 2020 در آغاز همه‌گیری انجام داد. تاکتیک‌های آن شامل «مدیریت حلقه بسته» یا زندگی کارمندان در محل کارشان بدون تماس خارجی است.

فاکسکان، که مقر آن در شهر نیو تایپه، تایوان است، قبلاً اظهارات آنلاین مبنی بر زندگی کارکنان مبتلا به ویروس در خوابگاه های کارخانه را رد کرد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع