FTX نزدیک به 3.1 میلیارد دلار به 50 طلبکار برتر خود بدهکار است، پرونده دادگاه فاش کرد

صرافی ارزهای دیجیتال درگیر FTX بیش از 3 میلیارد دلار (تقریباً 18346 کرور) به 50 طلبکار برتر خود بدهکار است. بایگانی از مراحل رسیدگی به ورشکستگی فصل 11 خود در روز شنبه، مبلغ بدهی به طلبکاران ناشناس را نشان داد که بزرگترین آن کمی بیش از 226 میلیون دلار (تقریباً 2240 کرور) بود. طبق این پرونده، 10 طلبکار برتر آن چیزی کمتر از 1.45 میلیارد دلار (تقریباً 11771 کرور) درآمد دارند. در مجموع، تقریباً 3.1 میلیارد دلار (تقریباً 25166 کرور) افزایش یافت.

ده طلبکار برتر FTX به تنهایی بیش از 100 میلیون دلار (تقریبا 812 کرور روپیه) هرکدام در مطالبات بدون وثیقه دارند، که برابر با بیش از 1.45 میلیارد دلار (تقریباً 11771 کرور روپیه) است. در این پرونده توضیح داده شده است که این بدهی شامل هیچ بدهی به افراد داخلی شرکت نمی شود و با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتر ممکن است تغییر کند.

FTX زمانی سومین صرافی بزرگ جهان بود با ارزشی نزدیک به 32 میلیارد دلار (تقریباً 259780 کرور) قبل از اینکه بحران نقدینگی شرکت را در اوایل ماه جاری سرنگون کرد. Bankman-Fried در 11 نوامبر قبل از کناره گیری از سمت خود اعلام کرد که FTX، شرکت تجاری او Alameda Research و شرکت های وابسته به وی اعلام ورشکستگی خواهند کرد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

اگرچه در این پرونده نام طرف‌هایی که در سقوط سریع FTX به پایان رسیده‌اند، فاش نشده است، این سند دامنه ضررهای احتمالی مشتریانش را روشن می‌کند.

در ایالات متحده، شرکت های ورشکسته ملزم به افشای اطلاعات مربوط به بدهی های خود به عنوان بخشی از روند ورشکستگی هستند. با آشکار شدن ورشکستگی، طلبکاران باید برای بازپرداخت بدهی های خود به FTX بپردازند.

FTX اعلام کرد که دارایی ها و بدهی های آن حداقل 10 میلیارد دلار (تقریبا 81181 کرور روپیه) در اوراق اولیه دادگاه است. به گفته وکلای FTX، این پرونده ممکن است شامل بیش از یک میلیون طلبکار باشد.

این شرکت همچنین در این طرح اظهار داشت که ارقام بدهی‌اش ممکن است کاملاً دقیق نباشد زیرا ممکن است پرداخت‌هایی وجود داشته باشد که قبلاً به طلبکاران انجام شده است اما در دفاتر یا سوابق شرکت منعکس نشده است.