HP 6000 کارمند خود را در سه سال آینده در برنامه کاهش هزینه اخراج می کند

اچ پی که سخت افزار و چاپگرهای کامپیوتری تولید می کند، با اعلام کاهش 11.2 درصدی درآمد به 14.8 میلیارد دلار (تقریبا 121050 کرور) برای سه ماهه آخر مالی 2022، طرح تعلیق را اعلام کرد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

سخنگوی HP در ایمیلی به AFP گفت: “اینها سخت ترین تصمیماتی هستند که باید بگیریم، زیرا بر همکارانی که عمیقاً به آنها اهمیت می دهیم تأثیر می گذارد. ما متعهد هستیم که با مردم با مراقبت و احترام رفتار کنیم…”.

انریکه لورس، مدیرعامل HP در بیانیه‌ای گفت: این طرح ما را قادر می‌سازد تا با کاهش هزینه‌هایمان و سرمایه‌گذاری مجدد در طرح‌های رشد کلیدی برای موقعیت‌یابی کسب‌وکارمان در آینده، به مشتریان خود خدمات بهتری ارائه دهیم و خلق ارزش بلندمدت را هدایت کنیم.

متا در اوایل ماه جاری اعلام کرد که بیش از 11000 کارمند خود را اخراج خواهد کرد و توییتر شاهد اخراج نیمی از 7500 کارمند خود بود که تنها چند روز پس از تصرف این شرکت توسط ایلان ماسک میلیاردر در اواخر اکتبر انجام شد.

HP که دارای حقوق و دستمزد حدود 61000 نفر است، گفت که قصد دارد تا 1.4 میلیارد دلار (تقریباً 11447 کرور روپیه) پس انداز سالانه تا سال 2025 تضمین کند زیرا مسیر کاهش هزینه های غول های فناوری دیگر مانند متا، مالک فیس بوک، آمازون را دنبال می کند. و توییتر

هیولت پاکارد، سازنده رایانه های شخصی روز سه شنبه اعلام کرد که با ادامه درگیر شدن بخش فناوری ایالات متحده، 6000 کارمند خود را طی سه سال آینده اخراج خواهد کرد.