MIUI 14 با موتور فوتون، بهبود سیستم هسته ای اعلام شد. در ژانویه به گوشی‌های شیائومی و ردمی می‌آیند

با توجه به حفظ حریم خصوصی، سیستم MIUI 14 بهبود یافته است تا اطمینان حاصل شود که داده های محاسباتی که بیش از 30 سناریو سیستم را پوشش می دهند، همگی به جای در فضای ابری به صورت محلی ذخیره می شوند. استخراج تصویر و متن به صورت محلی در MIUI 14 انجام خواهد شد.

شیائومی ادعا می‌کند که این سیستم نسبت به نسخه قبلی خود، MIUI 13، روان‌تر است و 60 درصد در سناریوهای با عملکرد بالا مسلط‌تر است. مصرف انرژی توسط برنامه‌های شخص ثالث نیز تا 22 درصد بهبود یافته است.

MIUI 14 ویژگی هایی را معرفی می کند که به کاربران امکان می دهد برنامه ها را تمیز کنند، فقط یک کپی تکراری از یک فایل ذخیره کنند و برنامه هایی را که به طور منظم استفاده نمی شوند فشرده کنند تا در فضا صرفه جویی شود.

گفته می‌شود که آخرین به‌روزرسانی MIUI 14 از شیائومی بر روی Project Razor MIUI ساخته شده است تا سیستم را تا حد امکان سبک کند. به گفته این شرکت، موتور فوتون MIUI 14 بر روی هسته اصلی اندروید کار می کند که توسعه دهندگان برنامه های شخص ثالث می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

MIUI 14 توسط شیائومی در یک رویداد مجازی توسط این شرکت رونمایی شد که همچنین شاهد معرفی شیائومی 13، سری گوشی های پرچمدار این شرکت بودیم. این شرکت چینی همچنین در این مراسم از شیائومی مینی پی سی، شیائومی واچ اس 2 و شیائومی بادز 4 رونمایی کرد. پوسته سفارشی جدید ابتدا قرار بود در اول دسامبر عرضه شود، اما این رویداد توسط شرکت به تعویق افتاد. طبق ادعای این شرکت، آخرین به‌روزرسانی، استفاده از حافظه بهبود یافته را از طریق یک سیستم‌افزار بهینه‌سازی شده، و افزایش کارایی در استفاده از حافظه برنامه‌ها ارائه می‌کند، در حالی که به گفته این شرکت، تعداد برنامه‌های از پیش بارگذاری‌شده‌ای که نمی‌توانند بارگذاری شوند را به ۸ محدود می‌کند.

برنامه زمانبندی عرضه MIUI 14

با این حال، شیائومی هیچ تاییدی درباره زمان عرضه MIUI 14 در بازارهای جهانی از جمله هند ارائه نکرده است. این شرکت همچنین هنوز لیستی از سایر دستگاه هایی که واجد شرایط دریافت آخرین ارتقاء سیستم هستند را اعلام نکرده است.

ویژگی های MIUI 14

همچنین ادعا می‌شود که اتصال MIUI 14 با MIUI Interconnection بهبود یافته است که اکنون سرعت کشف گوشی را تا 50 درصد، سرعت اتصال تلویزیون تلفن همراه را تا 12 درصد و سرعت انتقال تصویر در حین استریم را تا 77 درصد بهبود می‌بخشد.

به گفته این شرکت، سیستم اعلان در MIUI 14 نیز برای کاهش بهم ریختگی و استفاده بیش از حد از حافظه بهبود یافته است.

با توجه به دسته رسمی این شرکت در وب سایت میکروبلاگینگ چینی Weibo، MIUI 14 ابتدا توسط شیائومی برای Xiaomi 12s Ultra، Xiaomi 12S Pro، Xiaomi 12S، Xiaomi 12 Pro، Xiaomi 12 Pro Dimensity Edition MIXia، Xiaomi 12 Pro عرضه خواهد شد. طبق اعلام شیائومی در مراسم معرفی، Fold 2، Redmi K50 Pro، Redmi K50 Extreme Edition، Redmi K50 Gaming Edition و Redmi K50 از ژانویه 2023 به بعد.

به گفته شیائومی، MIUI 14 همچنین ویژگی‌های زیرنویس دوزبانه بلادرنگ خود را برای کنفرانس ویدیویی، ضبط و ترجمه بهبود بخشید تا محرمانه‌تر باشد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

در همین حال، از نظر به‌روزرسانی MIUI 14 برای تبلت‌ها، Mi Pad 5 Pro 12.4، Mi Pad 5 Pro 5G، Mi Pad 5 Pro (Wi-Fi)، Mi Pad 5 و Redmi Pad از آوریل 2023 به بعد آغاز خواهند شد.

از نظر شخصی سازی، شیائومی تغییرات حداقلی را ارائه کرده است که شرکت ادعا می کند “تغییرات کوچک” هستند. [that] آیکون‌های MIUI 14 اکنون می‌توانند در 4 گزینه سفارشی شوند. در همین حال، این شرکت همچنین قابلیتی را معرفی کرده است که به کاربران امکان می‌دهد برچسب‌های گل و حیوانات خانگی را در صفحه اصلی قرار دهند.