Reddit قرارداد صدور مجوز محتوای هوش مصنوعی با گوگل را امضا می کند. گفته می شود 60 میلیون دلار در سال ارزش دارد

به گفته سه نفر از آشنایان، پلتفرم رسانه‌های اجتماعی Reddit با گوگل قراردادی بسته است تا محتوای آن را برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی این غول موتور جستجو در دسترس قرار دهد.

به گفته یکی از منابع، قرارداد با گوگل متعلق به آلفابت حدود 60 میلیون دلار (تقریبا 497 کرور) در سال ارزش دارد.

این قرارداد نشان می‌دهد که چگونه Reddit که در حال آماده شدن برای راه‌اندازی بازار سهام پرطرفدار است، به دنبال کسب درآمد جدید در بحبوحه رقابت شدید برای دلارهای تبلیغاتی از سوی شرکت‌هایی مانند TikTok و Meta Platform است.

این منابع مجاز به صحبت با رسانه ها نبودند و از معرفی آنها خودداری کردند.

Reddit و Google از اظهار نظر خودداری کردند.

بلومبرگ قبلاً معامله محتوای Reddit را بدون ذکر نام خریدار گزارش کرده بود.

سال گذشته، Reddit گفت که از شرکت‌ها برای دسترسی به رابط برنامه‌نویسی برنامه‌نویسی (API) خود – ابزاری که به وسیله آن محتوای خود را توزیع می‌کند، هزینه دریافت می‌کند. قرارداد با گوگل اولین معامله گزارش شده آن با یک شرکت بزرگ هوش مصنوعی است.

Reddit مستقر در سانفرانسیسکو، که بیش از سه سال است به دنبال عرضه سهام شناور بوده است، در حال آماده شدن برای تشکیل پرونده اولیه عرضه عمومی خود در این هفته است که جزئیات مالی خود را برای اولین بار به سرمایه گذاران بالقوه IPO ارائه می دهد.

دو منبع گفتند که این پرونده می تواند تا اوایل پنجشنبه در دسترس باشد.

رویترز قبلا گزارش داده است که این شرکت که در دور تامین مالی در سال 2021 حدود 10 میلیارد دلار (تقریبا 82897 کرور روپیه) ارزش داشت، به دنبال فروش حدود 10 درصد از سهام خود در این عرضه است.

راه اندازی بازار سهام Reddit اولین IPO یک شرکت بزرگ رسانه اجتماعی از زمان عرضه سهام Pinterest در سال 2019 است.

سازندگان مدل‌های هوش مصنوعی در ماه‌های اخیر مشغول بستن قراردادهایی با صاحبان محتوا بوده‌اند و هدفشان تنوع بخشیدن به داده‌های آموزشی فراتر از بخش‌های بزرگ اینترنت است. این عمل مملو از مشکلات بالقوه حق نسخه برداری است زیرا بسیاری از سازندگان محتوا ادعا کرده اند که محتوای آنها بدون اجازه استفاده شده است.

Reddit که در سال 2005 توسط توسعه‌دهنده وب استیو هافمن و کارآفرین الکسیس اوهانیان تأسیس شد، به‌خاطر گروه‌های بحث و گفتگوی تخصصی خود که برخی از آنها ده‌ها میلیون عضو دارند، شناخته شده است.

© تامسون رویترز 2024


Google I/O 2023 شاهد بود که غول جستجو به طور مکرر به ما گفت که به هوش مصنوعی اهمیت می دهد، در کنار عرضه اولین تلفن تاشو و تبلت با برند پیکسل. امسال، این شرکت قصد دارد اپلیکیشن ها، خدمات و سیستم عامل اندروید خود را با فناوری هوش مصنوعی سوپرشارژ کند. ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

برای اطلاع از جزئیات آخرین عرضه‌ها و اخبار سامسونگ، شیائومی، ریلمی، وان پلاس، اوپو و سایر شرکت‌ها در کنگره جهانی موبایل در بارسلون، از مرکز MWC 2024 ما دیدن کنید.

منبع