TRAI در حال کار بر روی فناوری برای تشخیص تماس‌ها، پیام‌های مزاحم. برنامه اقدام مشترک در مورد تقلب مالی

TRAI رگولاتور مخابراتی روز دوشنبه گفت که در حال کار بر روی فناوری‌های مختلف برای شناسایی تماس‌ها و پیام‌های مزاحم همراه با یک برنامه اقدام مشترک با سایر تنظیم‌کننده‌ها برای مهار کلاهبرداری‌های مالی است.

برای مهار خطر تماس‌ها و پیام‌های مزاحم، TRAI مقررات ترجیح مشتری ارتباطات تجاری مخابراتی را در سال 2018 صادر کرد که اکوسیستمی مبتنی بر بلاک چین (Distributed Ledger Technology-DLT) ایجاد کرد.

“اکنون شکایاتی علیه بازاریابان تلفنی ثبت نشده (UTM) گزارش شده است، که در آن موجی از انواع پیامک های UCC مشاهده شده است. گفت.

TRAI در هماهنگی با سهامداران مختلف اقدامات لازم را برای بررسی UCC از UTM ها نیز انجام می دهد. این مراحل شامل پیاده سازی سیستم تشخیص UCC، ارائه رضایت دیجیتالی، پاکسازی هوشمند سرصفحه ها و الگوهای پیام، استفاده از هوش مصنوعی (هوش مصنوعی) و ML (زبان ماشین) و غیره است.

سازمان تنظیم مقررات مخابرات هند (TRAI) گفت که ارتباطات تجاری ناخواسته (UCC) یا ارتباطات مزاحم منبع اصلی ناراحتی برای عموم است و به حریم خصوصی افراد لطمه می زند.

رگولاتور گفت که این چارچوب منجر به کاهش قابل توجه شکایات مشتریان به میزان 60 درصد برای بازاریابان تلفنی ثبت شده شده است. با این حال، تماس‌گیرندگان مزاحم ثبت‌نشده به ارسال هرزنامه به مشترکین تلفن همراه ادامه می‌دهند.

این مقررات ثبت نام تمامی مروجین تجاری و بازاریاب های تلفنی را ملزم به ثبت نام در پلتفرم DLT و کسب رضایت مشتری برای دریافت انواع پیام های تبلیغاتی در زمان و روز انتخابی خود می کند.

بر اساس این چارچوب، حدود 2.5 هزار نهاد اصلی با بیش از 6 لک سرصفحه و تقریباً 55 لک الگوی پیام تایید شده ثبت شده اند که از طریق بازاریاب های تلفنی و TSP های ثبت شده با استفاده از پلتفرم های DLT به مصرف کنندگان ارسال می شوند.

TRAI گفت که برای تشکیل یک کمیته مشترک تنظیم کننده (JCOR) متشکل از بانک مرکزی هند، هیئت بورس و اوراق بهادار هند (Sebi) و وزارت امور مصرف کنندگان (MoCA) ابتکار عمل برای ایجاد یک برنامه اقدام مشترک برای مهار کلاهبرداری های مالی با استفاده از منابع مخابراتی TRAI در جلسه اخیر JCOR که در 10 نوامبر 2022 با حضور نمایندگان وزارت ارتباطات و وزارت امور داخله (MHA) برگزار شد، اقداماتی برای مهار بیشتر UCC به تفصیل مورد بررسی قرار گرفت. گفت.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع