UIDAI، شریک SETS برای تحقیق و توسعه در فناوری عمیق، فناوری‌های نوظهور: همه جزئیات

این اقدام بخشی از ابتکار «ساخت در هند» است و هدف آن بهبود اتکا به خود بر اطلاعات و امنیت سایبری و کاهش وابستگی به ابزارهای توسعه یافته در خارج از کشور است.

در بیانیه آمده است که افسران SETS و UIDAI برای پیشنهاد و اجرای پروژه های تحقیقاتی مشترک و توسعه ابزارها و محصولات برای استفاده نه تنها در اکوسیستم UIDAI بلکه در سایر زیرساخت های حیاتی فناوری اطلاعات مشغول خواهند شد.

دانشمندان و افسران هر دو سازمان بر روی فناوری هوش مصنوعی و بلاک چین برای امنیت سایبری، امنیت کوانتومی و نوآوری‌های متمرکز بر رمزنگاری، مانند تولیدکننده اعداد تصادفی کوانتومی، کتابخانه‌های Crypto API، رمزنگاری کوانتومی ایمن و غیره کار خواهند کرد.

UIDAI بیش از 1.36 میلیارد شماره Aadhaar را برای ساکنان صادر کرده است که می توانند به نامزدهای واجد شرایط دسترسی به بیش از 1700 طرح رفاهی دولت های مرکزی و ایالتی را فراهم کنند. فناوری در توسعه و بهره برداری از سیستم Aadhaar نقش اساسی داشته است.


Oppo Find N2 Flip که به تازگی راه اندازی شده است، اولین گوشی تاشوی این شرکت است که در هند معرفی شده است. اما آیا آن چیزی که برای رقابت با Samsung Galaxy Z Flip 4 لازم است را دارد؟ ما در این مورد در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

در بیانیه‌ای رسمی آمده است: «مرجع شناسایی منحصربه‌فرد هند» و «انجمن دولتی برای تراکنش‌های الکترونیکی و امنیت» روز پنجشنبه قراردادی را برای انجام تحقیقات مشترک برای توسعه ابزارها و محصولات در حوزه‌های فناوری عمیق امضا کردند.

به عنوان بخشی از یادداشت تفاهم (MoU)، هر دو سازمان تحقیقات مشترکی را در زمینه‌های فناوری عمیق و فناوری نوظهور مانند امنیت سایبری، امنیت اینترنت اشیا، امنیت دستگاه تلفن همراه، امنیت بخش شبکه مالی و امنیت سخت‌افزار و غیره انجام خواهند داد.