Vision Pro خریدهای یکباره برنامه را احیا می کند

به یاد دارید چه زمانی می توانستید برای دانلود یک برنامه با امکانات کامل هزینه کنید و برای همیشه از آن استفاده کنید؟ آن روزها قبل از اینکه مجبور بودید برای دریافت ارزش واقعی از برنامه خریدهای درون برنامه ای انجام دهید یا آن را از طریق اشتراک اجاره کنید. به نظر می رسد احیای روزهای خوب گذشته در اپ استور اپل برای عینک های واقعیت افزوده/واقعیت مجازی Vision Pro وجود دارد.

طبق داده‌های منتشر شده توسط Appfigures، بیش از نیمی از توسعه‌دهندگانی که برنامه‌های Vision Pro-فقط تولید می‌کنند (54%)، دانلودهای پولی خوب و قدیمی هستند. وب سایت تحقیقاتی اضافه کرد: در فروشگاه اپل اپل، به سختی 5 درصد از برنامه ها نیاز به پرداخت دارند.

Eric Abbruzzese، مدیر تحقیقات ABI Research، یک شرکت اطلاعاتی فناوری جهانی، گفت: «این محصول جانبی یک اکوسیستم و فروشگاه جدید است.

او به TechNewsWorld گفت: «فروشگاه App حول راه اندازی و رشد آیفون تقریباً به طور کامل رایگان در مقابل پولی بود. اشتراک‌ها در سال‌های اخیر به عنوان راهی برای توسعه‌دهندگان و اپل برای افزایش درآمد خدمات تحت فشار قرار گرفتند.

او افزود: «همچنین، مشتریان کمتری مایل به اشتراک در یک برنامه در یک پلتفرم کاملاً جدید خواهند بود. همانطور که درک Vision Pro و قابلیت‌های آن تقویت می‌شود و کاربران عادت‌های استفاده را توسعه می‌دهند، گزینه‌های کسب درآمد طولانی‌مدت قابل دوام‌تر هستند. تعداد کمی حاضر خواهند بود قبل از ایجاد عادات و ترجیحات با Vision Pro در یک برنامه مشترک شوند.

مسیر سودآوری را روشن کنید

راب اندرل، رئیس و تحلیلگر اصلی گروه Enderle، یک شرکت خدمات مشاوره در Bend، Ore، توضیح داد که با محصولات جدید، معمولاً سه نسخه قبل از اینکه بالغ و کم خطر در نظر گرفته شوند، نیاز است.

او به TechNewsWorld گفت: «توسعه‌دهندگان پول خود را از قبل می‌خواهند، زیرا با هر پلتفرم جدیدی که ممکن است موفق نباشد، ریسک زیادی وجود دارد.

مارک N. Vena، رئیس و تحلیلگر اصلی SmartTech Research در سن خوزه، کالیفرنیا، اضافه کرد که جنبه درآمدزایی ساده مدل دانلود پولی برای برخی از توسعه دهندگان جذاب است زیرا برنامه های آنها اغلب به بازارهای خاص نیاز دارند که به عملکردهای تخصصی نیاز دارند.

او به TechNewsWorld گفت: «پرداخت هزینه دانلودها به جبران هزینه های توسعه کمک می کند و پایگاه کاربر متعهد را تضمین می کند.

او ادامه داد: «به‌علاوه، سطحی از انحصار را حفظ می‌کند، و کاربرانی را که به شدت در مورد استفاده از ویژگی‌های Vision Pro جذب می‌شوند، جذب می‌کند. این مدل مسیر روشنی را برای سودآوری فراهم می‌کند و از تلاش‌های مداوم توسعه اپلیکیشن پشتیبانی می‌کند.»

اختلاف برنامه

Appfigures همچنین دریافت که در حالی که دانلودهای پولی در میان توسعه دهندگانی که برنامه‌های Vision Pro-فقط تولید می‌کنند، محبوب بوده است، این مورد برای سازندگان نرم‌افزار iOS که برنامه‌های iPhone و iPad خود را برای دستگاه AR/VR بهینه می‌کنند، صدق نمی‌کند. گزارش شده است که تنها 17 درصد از برنامه های بهینه سازی شده دانلودهای پولی بوده اند، در حالی که 25 درصد در اپ استور کسب درآمد نمی کنند و 58 درصد با اشتراک درآمد کسب می کنند.

تیم باجارین، رئیس Creative Strategies، یک شرکت مشاوره فناوری در سن خوزه، کالیفرنیا، توضیح داد که توسعه دهندگان Vision Pro-only مخاطبان کمی با کمتر از 200000 کاربر دارند.

او به TechNewsWorld گفت: «توسعه دهندگان برنامه های آیفون یک میلیارد کاربر بالقوه با پتانسیل بازگشت دارند. «کاربران Vision Pro وقتی توانایی انجام این کار را داشته باشند همیشه به سراغ اشتراک‌ها می‌روند.»

Enderle می گوید: «آیفون به جایی نمی رسد، و این مدل از قبل برای برنامه ها در زمان معرفی Vision Pro در دسترس بود، بنابراین این توسعه دهندگان از قبل دستمزد دریافت می کنند و به دریافت آن ادامه خواهند داد، صرف نظر از موفقیت آمیز بودن Vision Pro. اضافه.


Vena اشاره کرد که مخاطبان برای Vision Pro-only و توسعه دهندگان آیفون متفاوت هستند. او گفت: «برنامه‌های Vision Pro معمولاً مخاطبین خاص را با نیازهای خاص هدف قرار می‌دهند، که توسعه‌دهندگان را به اتخاذ استراتژی‌های مختلف درآمدزایی، مانند دانلودهای پولی سوق می‌دهد.

او ادامه داد: «در مقابل، توسعه‌دهندگان آیفون اغلب به بازار وسیع‌تری با دسته‌بندی‌های برنامه‌های متنوع پاسخ می‌دهند، که امکان روش‌های کسب درآمد متنوع، مانند مدل‌های فریمیوم یا خریدهای درون‌برنامه‌ای را فراهم می‌کنند. علاوه بر این، الزامات توسعه و انتظارات کاربر برای این دو نوع برنامه به طور قابل توجهی متفاوت است.

قیمت گذاری متوسط ​​در برنامه های Vision Pro

طبق داده های Appfigures که توسط TechCrunch استناد شده است، برنامه های Vision Pro نسبتا ارزان هستند. تجزیه و تحلیل تمام برنامه های ساخته شده برای دستگاه نشان می دهد که قیمت متوسط ​​​​5.67 دلار آمریکا است که اکثر برنامه ها 9.99 دلار یا کمتر هستند. یک جدول تناوبی تعاملی از عناصر به قیمت 98 دلار بود.

Appfigures محاسبه می کند که خرید همه برنامه های موجود برای Vision Pro 1089.07 دلار هزینه دارد. ویژن پرو با قیمت 3499 دلار به فروش می رسد.

با این حال، کشف برنامه‌های Vision Pro می‌تواند یک مشکل باشد، زیرا اپل همه نرم‌افزارهای دستگاه را از «نمودارهای برتر» در اپ استور خود حذف کرد.

وینا گفت: «حذف دسته‌ها و نمودارهای برتر توسط اپل می‌تواند به طور بالقوه به توسعه‌دهندگان آسیب برساند، زیرا قابلیت کشف اپلیکیشن‌ها را کاهش می‌دهد و مانع از تحلیل رقابتی می‌شود.

او ادامه داد: «بدون این ویژگی‌ها، توسعه‌دهندگان ممکن است برای دستیابی به مخاطبان هدف خود و سنجش روند بازار تلاش کنند و بر جذب کاربر و تولید درآمد تأثیر بگذارند.

وی افزود: «به طور کلی، حذف این ویژگی‌ها ممکن است چالش‌هایی را برای توسعه‌دهندگان در حفظ دید و رقابت در بازار ویژن پرو ایجاد کند.

مدل های جدید کسب درآمد

با این حال، Enderle آسیب احتمالی ناشی از عدم وجود دسته ها و لیست های برتر در این مرحله از توسعه Vision Pro را کاهش داد. او گفت: “هنوز برنامه های زیادی وجود ندارد، بنابراین رتبه بندی در ابتدا ممکن است باعث سردرگمی شود یا افراد را به سمت برنامه های اولیه مشکوک راهنمایی کند.”

او افزود: «انتظار داشته باشید که این دسته‌ها زمانی که اپلیکیشن‌های کافی برای توجیه آن‌ها وجود دارد، نمایش داده شوند. “این پلت فرم هنوز وجود ندارد.”

او تغییر دیگری را با بلوغ پلت فرم پیش بینی کرد. او گفت: «در نهایت، توسعه دهندگان Vision Pro-only به سایر مدل‌های کسب درآمد خواهند رفت. من انتظار دارم زمانی که نسخه دوم یا سوم محصول منتشر شد، آنها به مدل اشتراک روی آورند، زیرا این نسخه ها باید موفقیت Vision Pro را تأیید کنند.

Vena خاطرنشان کرد که توسعه دهندگان Vision Pro-فقط ممکن است در نهایت به مدل های درآمدزایی جایگزین تغییر کنند تا با روندهای در حال تحول بازار و ترجیحات کاربر سازگار شوند.

او توضیح داد: «مدل‌های مبتنی بر اشتراک یا فریمیوم جریان‌های درآمدی مکرر و افزایش پتانسیل تعامل کاربر را ارائه می‌کنند، که برای توسعه‌دهندگانی که به دنبال درآمد پایدار و دسترسی کاربران گسترده‌تر هستند، جذاب است.

او ادامه داد: «با افزایش رقابت در بازار Vision Pro، توسعه دهندگان ممکن است مدل‌های مختلفی را برای رقابتی ماندن و برآورده کردن انتظارات کاربران در حال تغییر، بررسی کنند. در نهایت، انتخاب به اهداف توسعه‌دهنده و ارزش درک شده از ویژگی‌های برنامه آنها بستگی دارد.

Abbruzzese اضافه کرد که در نهایت، فروشگاه برنامه Vision Pro و اکوسیستم توسعه بیشتر شبیه iOS خواهد بود. او گفت: «تمرکز شدید اپل بر درآمد خدمات به این معنی است که اپل احتمالاً می‌خواهد این اتفاق زودتر از آینده رخ دهد.

منبع