Vodafone Idea برای تبدیل عوارض از دولت به ارزش بیش از روپیه سفارش داده شد. 16000 کرور به حقوق صاحبان سهام

در سال 2021، دولت هند بسته نجاتی را برای شرکت‌های مخابراتی دارای بدهی تصویب کرد که به آن‌ها اجازه می‌داد سود درآمد ناخالص تعدیل‌شده معوق بدهی به دولت را به حقوق صاحبان سهام تبدیل کنند.

رویترز در اکتبر سال گذشته گزارش داد که تبدیل بدهی های Vodafone Idea به سهام توسط تنظیم کننده بازار سرمایه هند تایید شده است.

ارائه‌دهنده خدمات تلفن همراه هندی مشکل‌دار Vodafone Idea روز جمعه گفت دولت به این شرکت دستور داده است که تمام بدهی‌های بدهکار به دولت برای استفاده از امواج رادیویی از جمله سود مربوط به پرداخت‌های طیف را به سهام تبدیل کند.

این تسهیلات برای این شرکت به عنوان بخشی از بسته اصلاحات اعلام شده توسط دولت در سپتامبر 2021 است.

کل مبلغی که باید به سهام عدالت تبدیل شود، روپیه است. 16133 کرور، اپراتور تلفن همراه گفت.

بخش مخابرات هند با ورود Reliance Jio میلیاردر Mukesh Ambani که برخی از رقبا را مجبور به خروج از بازار کرد، مختل شد. مشکلات این بخش نیز با بدهی های کلان به دولت تشدید شده بود.

این شرکت اعلام کرد که به انتشار 16.13 میلیارد سهم به قیمت 10 روپیه دستور داده شده است. سهام سهام به ارزش اسمی روپیه. هر کدام 10 عدد با همان قیمت برای دولت صادر می شود.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

دادگاه عالی کشور در سال 2020 به شرکت های مخابراتی 10 سال تا سال 2031 فرصت داد تا بدهی ها را تسویه کنند.

پیش از این، VIL گفته بود که با تبدیل حقوق به سهام، دولت حدود 35 درصد از سهام این شرکت را به دست خواهد آورد.

وزارت ارتباطات امروز، یعنی 3 فوریه 2023، دستوری را تصویب کرد که به شرکت دستور داد NPV سود مربوط به تعویق اقساط مزایده طیف و عوارض AGR را به سهام عدالت تبدیل کند تا برای دولت هند صادر شود. ” در پرونده آمده است.

سهام VIL به روپیه بسته شد. 6.89 هر قطعه در روز جمعه در BSE، 1.03 درصد نسبت به بسته قبلی افزایش یافته است. تشکیل پرونده پس از ساعات بازار انجام شد.