YouTube حذف محتوایی را که اطلاعات نادرست در مورد انتخابات گذشته را منتشر می کند به عنوان بخشی از سیاست جدید متوقف می کند

در ماه مارس، یوتیوب محدودیت‌های کانال دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده، را پس از بیش از دو سال تعلیق پس از شورش مرگبار کاپیتول هیل در 6 ژانویه 2021 لغو کرد.

دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند توییتر و فیس‌بوک متا پلتفرم نیز شاهد افزایش اطلاعات نادرست مربوط به انتخابات بوده‌اند.

یوتیوب در یک پست وبلاگی گفت: «در محیط کنونی، متوجه می‌شویم که در حالی که حذف این محتوا برخی از اطلاعات نادرست را مهار می‌کند، می‌تواند تأثیر ناخواسته‌ای برای محدود کردن سخنرانی سیاسی داشته باشد». این پلتفرم همچنین گفت که بقیه سیاست‌های آن علیه سخنان نفرت‌انگیز، آزار و اذیت، و تحریک به خشونت همچنان در مورد همه محتوای کاربران، از جمله انتخابات، اعمال می‌شود. گسترش اطلاعات نادرست سوالاتی را در مورد اینکه چگونه پلتفرم های رسانه های اجتماعی سیاست های خود را در برابر محتوای گمراه کننده در مورد انتخابات اعمال می کنند، ایجاد کرده است.

یوتیوب در نامه ای اعلام کرد: «ما به دقت خطر ادامه خشونت در دنیای واقعی را ارزیابی کردیم، در حالی که فرصت رای دهندگان را برای شنیدن یکسان از نامزدهای ملی اصلی در آستانه انتخابات متعادل کردیم. توییت، با اشاره به حرکت.

در همان ماه، کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) دستوراتی را به هشت شرکت رسانه های اجتماعی و پخش ویدیو از جمله Meta Platforms، Twitter، TikTok و YouTube صادر کرد تا به دنبال اطلاعاتی در مورد نحوه نمایش این پلتفرم ها برای تبلیغات گمراه کننده باشد.

این پلتفرم پخش ویدئو در سال 2021 ترامپ را به دلیل نقض سیاست خود در تحریک خشونت پس از یورش حامیانش به ساختمان کنگره ایالات متحده، زمانی که کنگره شروع به تأیید پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری کرد، ممنوع کرد.

یوتیوب آلفابت روز جمعه اعلام کرد که این پلتفرم حذف محتوایی را که ممکن است ادعاهای نادرست مربوط به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2020 و قبل از آن را منتشر کند، متوقف خواهد کرد. مجموعه جدید به‌روزرسانی‌ها بخشی از سیاست اطلاعات نادرست YouTube در انتخابات است که فوراً اجرایی می‌شود.

© تامسون رویترز 2023


کنفرانس سالانه توسعه دهندگان اپل در نزدیکی است. از اولین هدست واقعیت ترکیبی این شرکت گرفته تا به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری جدید، همه چیزهایی را که منتظر دیدن آن در WWDC 2023 در Orbital، پادکست Gadgets 360 هستیم، بحث می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع