بهره‌بردار بازارهای انبه تلاش کرد از حفره Aave سوء استفاده کند: در اینجا نحوه شکست این تلاش آمده است

در ماه اکتبر، آیزنبرگ توضیح داد اینکه می‌توان سیاست‌های وام‌دهی Aave را برای استقراض انبوه دستکاری کرد، آن را رها کرد و Aave را با بدهی بد ترک کرد.

در همین حال، جامعه Aave اشاره کرد که توسعه دهندگان می توانستند کاری برای جلوگیری از این سناریو انجام دهند زیرا قبلاً چندین هشدار در مورد احتمال دریافت کرده بودند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع

1.🧵

2/6 یک وام بزرگ CRV که در هفته گذشته جمع آوری شده بود، عمدتاً با فرآیند انحلال پروتکل تسویه شد. با این حال، این موقعیت به طور کامل پوشش داده نشد و 2.64 میلیون CRV (≈ 1.6 میلیون دلار به ارزش فعلی) باقی مانده است. این نشان دهنده کمتر از 0.1٪ از وام های موجود در پروتکل است.

– Aave (@AaveAave) 22 نوامبر 2022

تلاش Avraham Eisenberg بهره‌بردار Mango Market برای تکرار «استراتژی تجاری بسیار سودآور» خود در پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) Aave شکست خورده و منجر به ضرر میلیون‌ها نفر شد. طبق گفته شرکت تحلیل زنجیره ای Lookonchain، آدرس مرتبط با آیزنبرگ، 40 میلیون دلار (تقریباً 325 کرور روپیه) به ارزش کوین USD (USDC) به Aave برای قرض گرفتن توکن Curve (CRV) به قصد کوتاه کردن. این منجر به کاهش قیمت CRV تقریباً 26 درصد به 0.464 دلار (تقریباً 37.34 روپیه) از 0.625 دلار (تقریباً 51.14 روپیه) در هفته گذشته شد.

جنگ CRV انجام شد #Aave دیروز و با شکست طولانی تر کوتاه تر به پایان رسید.

یک پیشنهاد حاکمیتی جدید اکنون در Aave منتشر شده است که از دستکاری قیمت دیگر در پلت فرم جلوگیری می کند.

ponzishorter.eth کوتاه شد $CRV با استقراض و دامپینگ $CRV;$CRV نگهبان خرید $CRV، قیمت را به 0.72 دلار افزایش داد و تمام وثیقه های ponzishorter.eth را نقد کرد.

– Lookonchain (@lookonchain) 23 نوامبر 2022

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Arkham Intelligence در توییتی نوشت که آیزنبرگ ممکن است طعمه مردم باشد تا باور کنند که او CRV را کوتاه کرده تا باعث انحلال مایکل اگوروف، بنیانگذار شبکه DeFi شود.

گفتنی است، این حرکت به طور کامل طبق برنامه پیش نرفت زیرا جامعه پشت CRV جمع شد و توکن DeFi را خرید و باعث شد ارزش آن در 24 ساعت گذشته 46 درصد افزایش یابد و به 0.71 دلار (تقریباً 57.63 روپیه) برسد.