زمان عالی برای توسعه‌دهنده نرم‌افزار است

برای درک آنچه در مورد آن صحبت می کنم، در نظر بگیرید که چقدر طول می کشد تا یک مرکز تماس بسازید که در آن هزاران داوطلب بتوانند وارد سیستم شوند، فرآیند تأیید هویت آنها را طی کنند و سپس بتوانید با مردم تماس بگیرید تا بپرسید که آیا آنها در طول کووید به کمک پزشکی یا غذا یا هر چیز دیگری نیاز دارند. احتمالاً ماه ها و حتی دو سال طول می کشد تا به روش معمولی ساخته شود.

بیایید فرض کنیم از بهترین هوش مصنوعی می خواهید که برای شما کد بنویسد، و آن کد یک نرم افزار برای اجرای قطار شما است. وقتی آن قطار به دلیل یک اشکال تصادف می کند چه کسی را مقصر می دانید؟ آیا تقصیر هوش مصنوعی است؟ آیا تقصیر فروشنده هوش مصنوعی است؟ آیا تقصیر شخصی است که کد را با باگی که هوش مصنوعی روی آن آموزش دیده است نوشته است؟

ابراهیمی: ایده کم کد این است که شما را از نظر آنچه می‌سازید سریع‌تر کند. نیازی نیست همه کدها را بنویسید و روی پلتفرم اصلی دریافت کنید. شما فقط کمی، چند خط کد را اینجا و آنجا اضافه کنید – و ما یک راه حل داریم.


شاید همه این موارد را بتوان با استفاده از هوش مصنوعی خودکار کرد. خودکارسازی ممکن است از ارسال نرم افزار معیوب از طریق تشخیص زودهنگام اشکال جلوگیری کند. بنابراین پتانسیل های زیادی وجود دارد. کارهای زیادی وجود دارد که امروزه می‌توانیم با هوش مصنوعی انجام دهیم تا روشی را که ما به‌عنوان توسعه‌دهنده کار می‌کنیم، تغییر دهیم. چیزهایی که در مورد هوش مصنوعی به آنها اعتماد داریم، مانند ابزارهایی که به شما در انجام کاری که انجام می دهید کمک می کند.

یوآو آبراهامی: هیچ کسی که وارد تیم می شود مخالف همکاری توسعه دهندگان و طراحان نیست. این بدان معناست که شما می توانید بسیار سریعتر کار کنید و بهره وری بیشتری داشته باشید. اما علاوه بر آن، ما همچنان به سمت محیط های مدیریت شده تر حرکت خواهیم کرد. این بدان معناست که شما از نظر همه نرم افزارهای خود بسیار مؤثرتر خواهید بود.

یواو آبراهامی
یوآو آبراهامی، معمار ارشد و رئیس Velo در Wix Code

چه چیزی در جامعه توسعه دهندگان در حال تغییر است؟

مثال دیگر جستجوی معنایی است. خیلی وقت ها، به خصوص در سازمان های بزرگ وارد یک دسته می شوید. شما کاملا مطمئن هستید که شخصی در شرکت کاری را که به دنبال آن هستید انجام داده است، اما نمی دانید چگونه به دنبال آن بگردید زیرا دستور دقیقی ندارید.منبع

او گفت: “من بهترین سال را می بینم اما نمی توانم تضمین کنم که سال های بهتری در آینده وجود نخواهد داشت.” “من فکر می کنم بسیاری از چیزهای فوق العاده هیجان انگیز در حال تغییر نحوه ساخت کد در جهان هستند.”

چه زمانی باید مقیاس را افزایش دهم یا باید مقیاس را کاهش دهم؟ چه زمانی باید یک Failover انجام دهم؟ چه زمانی باید یک سرویس را متوقف کنم زیرا باعث ایجاد مشکل در سایر خدمات می شود؟ و غیره.

ابراهیمی: باید به یاد داشته باشید که نرم افزار مدیریت شده واقعا چیست. همیشه یک تجارت است. شما در حال معامله با آزادی خود برای انتخاب هستید، مانند اینکه کدام سرویس فقط کار می کند.

تبلیغات

با NICE Enlighten XO سریع خود سرویس هوشمند بسازید

با نگاهی به آنچه امروز داریم، حتی یک گام دیگر به جلو می رویم. شما حتی فریم ورک front-end خود را انتخاب نمی کنید. ما به شما یک راه حل خارج از جعبه ارائه می دهیم که در آن شناسه، محیط توسعه، پایگاه داده، بک اند و قسمت جلویی شما با هم کار می کنند.

این نوآوری چقدر گسترده است؟ آیا Wix با این رویکردها در اقلیت است؟

ما این اصطکاک را با معرفی ایده DevOps حل کردیم. آبراهامی مشاهده کرد که مسئولیت خرابی ناشی از تغییرات سیستم را به توسعه دهندگان منتقل کرد تا به یک تیم تبدیل شوند.