واتس اپ آزمایش قفل چت، اشتراک گذاری وضعیت در فیس بوک و ویژگی های رونویسی صدا را آغاز کرد: گزارش

طبق گزارش‌ها، واتس‌اپ سه ویژگی جدید را در کانال نسخه بتا برای آزمایش‌کنندگان عرضه می‌کند. اولین ویژگی به کاربران اجازه می دهد تا چت های خاصی را در iOS قفل کنند. این برنامه پیام‌رسان محبوب همچنین توانایی اشتراک‌گذاری وضعیت خود را با دوستان فیس‌بوک خود مستقیماً از WhatsApp برای Android آزمایش می‌کند. آزمایش‌کنندگان بتا همچنین می‌توانند ویژگی‌ای را آزمایش کنند که یادداشت‌های صوتی ارسال شده در واتس‌اپ را در نسخه‌های بتا اخیر این برنامه در iOS رونویسی می‌کند. طبق گزارش، ویژگی رونویسی صدا تنها موردی است که برای عملکرد به iOS 16 نیاز دارد.

با توجه به ردیاب ویژگی واتس اپ WABetaInfo، نسخه 23.9.0.71 واتس اپ بتا برای iOS پشتیبانی از ویژگی را معرفی می کند که به آزمایش کنندگان بتا اجازه می دهد تا چت ها را برای حفظ حریم خصوصی بیشتر قفل کنند. پس از فعال شدن، این چت ها تنها پس از احراز هویت موفقیت آمیز با استفاده از Face ID یا Touch ID در مدل های قدیمی آیفون باز می شوند. کاربران می توانند به بخش اطلاعات چت رفته و به دنبال بخش جدیدی به نام بگردند چت های قفل شده. هنگامی که یک چت قفل می شود، ردیاب گزارش می دهد که نام فرستنده و پیش نمایش پیام ها پنهان است، در حالی که تصاویر و ویدیوها به طور خودکار در کتابخانه عکس های تلفن ذخیره نمی شوند.

قابلیت رونویسی یادداشت صوتی واتساپ یادداشت صوتی wabetainfo

سرویس پیام‌رسانی متعلق به متا همچنین در حال تعمیق ادغام خود با فیس‌بوک است و به کاربران اجازه می‌دهد تا به سرعت وضعیت WhatsApp خود را با دوستان خود در سرویس شبکه اجتماعی در نسخه 2.23.9.22 WhatsApp بتا برای اندروید به اشتراک بگذارند. قبلاً از کاربران خواسته می شد تا وضعیت خود را در فیس بوک به اشتراک بگذارند، اما این امر مستلزم ترک برنامه است. به گفته WABetaInfo، این ادغام به کاربران اجازه می دهد تا وضعیت اشتراک گذاری خود را انتخاب کنند، به این معنی که به طور پیش فرض غیرفعال می شود.

WABetaInfo می گوید که قابلیت رونویسی صدا در iOS بر روی دستگاه انجام می شود و نه در سرورهای واتس اپ. این بدان معناست که یادداشت‌های صوتی همچنان با رمزگذاری سرتاسر مانند پیام‌ها و سایر پیوست‌ها محافظت می‌شوند. این برنامه از بسته‌های زبانی قابل دانلود برای فعال کردن رونویسی به زبان‌های مختلف استفاده می‌کند. متن رونوشت‌های یادداشت صوتی نیز نمایه‌سازی می‌شود و طبق گزارش قابل جستجو است.

واتس‌اپ همچنین اخیراً قابلیت رونویسی صدا را در نسخه 23.9.0.70 واتس‌اپ بتا برای iOS آغاز کرده است. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا محتوای یک یادداشت صوتی را بدون نیاز به اتصال یک جفت هدفون یا پخش آن از طریق بلندگوی تلفن، طبق ردیاب ویژگی، بخوانند. این می تواند در مواقعی مفید باشد که خواندن یک یادداشت صوتی ممکن است آسان تر از گوش دادن به آن باشد.

رونویسی یادداشت صوتی WhatsApp در دستگاه گیرنده انجام می شود
اعتبار عکس: WABetaInfo


از گوشی‌های هوشمند با نمایشگرهای چرخشی یا خنک‌کننده مایع گرفته تا عینک‌های AR فشرده و گوشی‌هایی که می‌توانند به راحتی توسط صاحبان آن‌ها تعمیر شوند، بهترین دستگاه‌هایی را که در MWC 2023 در Orbital دیده‌ایم، پادکست Gadgets 360، مورد بحث قرار می‌دهیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع