Android 13 به کاربران اجازه می دهد Wi-Fi را در حالت هواپیما در تلفن های پیکسل گوگل فعال نگه دارند: همه جزئیات

برای فعال کردن این ویژگی، کاربران Google Pixel می‌توانند با رفتن به دستگاه، حالت هواپیما را روشن کنند تنظیمات > شبکه و اینترنت > حالت هواپیما. سپس برگردید به شبکه و اینترنت و وای فای را روشن کنید.

با اندروید 11، گوگل همچنین اجازه داد تا اتصالات بلوتوث در گوشی های کاربران فعال بماند، زمانی که حالت هواپیما روشن است. می‌توانید بلوتوث را در برنامه تنظیمات زیر فعال کنید دستگاه های متصل > تنظیمات برگزیده اتصال > بلوتوث بعد از روشن کردن حالت هواپیما این به شما امکان می دهد حتی در حالت هواپیما به ساعت هوشمند یا هدفون بلوتوث متصل بمانید.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

تلفن‌های پیکسل گوگل با قابلیت فعال نگه داشتن اتصالات بی‌سیم حتی زمانی که حالت هواپیما روشن است، به‌روزرسانی شده‌اند. ظاهراً این ویژگی جدید در اندروید 13 در دسترس است و گفته می‌شود گوشی‌های پیکسل اولین گوشی‌هایی هستند که این ویژگی را دریافت می‌کنند. گوگل قبلاً پشتیبانی از فعال نگه داشتن اتصالات بلوتوث را حتی زمانی که حالت هواپیما روشن است اضافه کرده بود، و این ویژگی اکنون به اتصالات Wi-Fi نیز تعمیم داده شده است. در تلفن‌هایی که Android نسخه ۱۲ و نسخه‌های قدیمی‌تر دارند، روشن کردن حالت هواپیما اتصالات تلفن همراه و Wi-Fi را خاموش می‌کند.

همچنین می‌توانید با کشیدن انگشت از بالای صفحه به پایین و رفتن به پنل تنظیمات سریع، ویژگی جدید را به سرعت فعال کنید. روی نماد حالت هواپیما ضربه بزنید تا روشن شود و سپس Wi-Fi را روشن کنید.

پس از اتصال دستگاه به Wi-Fi، حالت هواپیما را در برنامه تنظیمات خاموش کنید تا عملکرد جدید فعال شود. در آینده، وقتی حالت هواپیما را روشن کنید، تلفن شما اتصال Wi-Fi شما را غیرفعال نخواهد کرد.

بر اساس گزارشی که توسط 9to5Mac منتشر شده است، ویژگی جدیدی که به اندروید 13 ارائه می‌شود به کاربران اجازه می‌دهد تنظیمات گوشی خود را سفارشی کنند تا اتصالات Wi-Fi را حتی زمانی که حالت هواپیما روشن است، روشن نگه دارند. قبلاً، وقتی حالت هواپیما روشن می شد، اتصالات تلفن همراه و وای فای را قطع می کرد.