Gmail با پیشرفت‌های جستجو به‌روزرسانی شد، برنامه‌های Workspace ویژگی‌های همکاری دریافت می‌کنند

یکی از مهم‌ترین به‌روزرسانی‌های جدید، بهبود جستجو در برنامه Gmail است. پس از اعلام گزینه‌های جستجو و پیشنهادات بهتر در جی‌میل در ماه جولای، گوگل می‌گوید سرویس ایمیل رایگانش اکنون نتایج جستجوی بهتری را به کاربران ارائه می‌دهد. این نتایج با توجه به پست وبلاگ، بر اساس فعالیت جستجوی اخیر در خود برنامه Gmail است. به طور خلاصه، به‌روزرسانی نتایج جستجو را بسته به آنچه کاربران قبلاً در برنامه جستجو کرده‌اند مرتبط‌تر و مرتبط‌تر می‌کند.

پس از اعلام قابلیت پیوستن یا ارائه به تماس Google Meet از Google Docs، Sheets یا Slides، Google اکنون به کاربران اجازه می‌دهد فایل‌های مشابه را از خود چت Meet به اشتراک بگذارند.

به طور مشابه، کاربرانی که از یک فایل به جلسه ای ارائه می کنند یا به آن ملحق می شوند، اکنون می توانند همان فایل ها را با استفاده از ویژگی چت به اشتراک بگذارند. دسترسی به فایل‌ها (که می‌تواند یک سند، صفحه گسترده یا ارائه باشد) به‌طور خودکار اعطا می‌شود، که می‌تواند برای همه یا حتی تعداد کمی از منتخب نیز باشد، که همه آن‌ها را می‌توان در خود منوی اشتراک‌گذاری تغییر داد.

این شرکت همچنین در حال به‌روزرسانی Google Sheets است تا عملکرد جداول محوری را بهبود بخشد. برنامه صفحه گسترده اکنون امکان تغییر اندازه جداول محوری را هنگام ایجاد یا ویرایش آنها فراهم می کند، چیزی که گوگل ادعا می کند یک ویژگی بسیار درخواست شده است. این ویژگی زمانی استفاده می‌شود که نام یا عناوین ستون‌ها طولانی باشد و کاربران باید متن را به طور کامل ببینند و بخوانند و از طریق ویرایشگر جدول Pivot قابل دسترسی یا تغییر باشد.

در به‌روزرسانی اخیر، گوگل قابلیت کشیدن و رها کردن را برای دستگاه‌هایی با نمایشگرهای بزرگ‌تر مانند تبلت‌ها و تاشوهای بزرگ عرضه کرد. این به روز رسانی به کاربران اجازه می دهد به سادگی داده ها را از یک برنامه Workspace به برنامه دیگر بکشند و رها کنند، زمانی که هر دو برنامه در یک نمای تقسیم شده، کنار هم باز هستند. به روز رسانی، وارد کردن فایل ها از یک سند به سند دیگر را آسان تر می کند. این ویژگی قبلاً در Google Drive راه اندازی شده بود و به کاربران اجازه می داد تا با استفاده از حرکات مشابه، فایل ها را بسیار آسان تر آپلود کنند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

گوگل اعلام کرده است که به‌روزرسانی‌هایی را برای برنامه‌های Workspace خود ارائه می‌کند و ویژگی‌های جدیدی را به همراه دارد. به گفته غول جستجوگر، اسناد، برگه‌ها و اسلایدهای گوگل همراه با برخی بهبودها در Gmail به روز شده‌اند. کاربران باید جستجو در Gmail را آسان‌تر کنند، در حالی که Google Meet به کاربران اجازه می‌دهد فایل‌ها را در چت در Meet به اشتراک بگذارند و کاربران می‌توانند داده‌ها را به راحتی در برنامه کاربرگ‌نگار مشاهده کنند. همانند به‌روزرسانی‌های قبلی این برنامه‌ها، گوگل می‌گوید که به‌روزرسانی‌های جدید باید از قبل برای اکثر کاربران در سطح جهانی قابل مشاهده باشد و رسیدن این ویژگی‌ها نباید بیش از 15 روز کاری طول بکشد تا تکمیل شود.