Google برای راه اندازی ChatGPT رقیب Bard، سرویس هوش مصنوعی را برای آزمایش کنندگان اولیه منتشر می کند

ChatGPT این توانایی را دارد که در پاسخ به نیاز کاربر، مقاله، مقاله، جوک و حتی شعر را به سرعت تولید کند. OpenAI، یک شرکت خصوصی تحت حمایت مایکروسافت، آن را در اواخر نوامبر به صورت رایگان در اختیار عموم قرار داد. این شرکت خدمات ChatGPT Plus را با هزینه اشتراک 20 دلار (تقریبا 1600 روپیه) برای کاربران ایالات متحده ارائه کرده است.

ساندار پیچای، مدیرعامل آلفابت روز دوشنبه در یک پست وبلاگی گفت که این شرکت در حال افتتاح یک سرویس هوش مصنوعی مکالمه به نام Bard است تا کاربران را برای بازخورد آزمایش کند و به دنبال آن در هفته‌های آتی منتشر شود.

Bard from Google رقیب Alphabet برای ChatGPT OpenAI به رهبری مایکروسافت است. ChatGPT برای تبدیل شدن به سریع‌ترین برنامه مصرف‌کننده در تاریخ، با پشت سر گذاشتن TikTok و Instagram، خبرساز بوده است. تخمین زده می شود که ChatGPT تنها دو ماه پس از راه اندازی به 100 میلیون کاربر فعال ماهانه در ژانویه رسیده است.

همانطور که در وبلاگ آمده است، سرویس آزمایشی هوش مصنوعی Bard توسط LaMDA (مدل زبانی برای برنامه های گفتگو) که دو سال پیش توسط گوگل رونمایی شد، پشتیبانی می شود. مدیرعامل همچنین درباره توانایی های برد که ترکیبی از «قدرت، هوش و خلاقیت مدل های زبان بزرگ این شرکت» خواهد بود، افزود.

بارد بر اساس پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و همچنین اطلاعات موجود در وب به دنبال دانش خواهد بود. این شرکت در ابتدا سیستم هوش مصنوعی را به همراه نسخه مدل سبک وزن LaMDA برای آزمایش کنندگان عرضه می کند. تمرکز در حال حاضر به سمت جمع آوری بازخورد منحرف شده است تا سیستم هوش مصنوعی برای کاربردهای آینده بهتر شود.

به غیر از Bard، گوگل همچنین بر پشتیبانی از سایر سیستم های هوش مصنوعی قابل اعتماد از طریق مشارکت Google Cloud متمرکز است. این سیستم های هوش مصنوعی شامل Cohere، C3.ai و Anthropic هستند. اخیراً گزارش شده است که گوگل تقریباً 400 میلیون دلار (تقریباً 3299 کرور) در آنتروپیک سرمایه گذاری کرده است.


سری گوشی‌های هوشمند گلکسی اس 23 سامسونگ در اوایل این هفته عرضه شد و گوشی‌های رده بالای این شرکت کره‌ای در هر سه مدل شاهد چند ارتقاء بودند. در مورد افزایش قیمت ها چطور؟ ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

آلفابت مادر گوگل در حال برنامه ریزی برای راه اندازی یک سرویس چت بات و هوش مصنوعی بیشتر برای موتور جستجوی خود و همچنین توسعه دهندگان است، که نشان دهنده واکنش مایکروسافت در رقابت برای رهبری موج جدیدی از فناوری است.