Google Pixel 7، Pixel 7 Pro می تواند دارای قفل بیومتریک با چهره، eSIM MEP: گزارش باشد

طیف پریمیوم گوگل متشکل از گوشی‌های هوشمند پیکسل 7 و پیکسل 7 پرو بالاخره امسال راهی هند خواهد شد. این شرکت از زمان عرضه پیکسل 3 و پیکسل 3 ایکس ال در سال 2018، گوشی هوشمند پریمیوم رده بالایی را در هند عرضه نکرده است.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع کنسول برنامه نویس Play Google اساساً مکانی است برای توسعه دهندگان برنامه برای انتشار برنامه های خود و نظارت بر عملکرد برنامه خود. این دو گوشی برای اولین بار توسط میشال رحمان در کنسول Play مشاهده شدند و جزئیات بیشتری را در مورد تلفن های آینده در یک تاپیک در Reddit فاش کرد.

یکی دیگر از ویژگی‌های جدیدی که در همین تاپیک فاش شد، که می‌تواند برجسته‌ترین ویژگی گوشی‌های هوشمند پیکسل امسال باشد، باز کردن قفل با چهره است. بر اساس گزارش‌ها، هر دو پیکسل 7 و پیکسل 7 پرو با پشتیبانی از ویژگی باز کردن قفل با چهره بیومتریک اندروید، که آخرین بار در تلفن‌های هوشمند پیکسل 4 و پیکسل 4 XL گوگل (که هرگز به هند راه نیافتند) دیده شد، نشان داده شده‌اند. این منبع ادعا می کند که Pixel 6 Pro قرار بود با استفاده از دوربین جلویی خود به همراه نرم افزار از همین ویژگی برخوردار شود، اما به دلایلی که گوگل شناخته شده است، غول فناوری این ویژگی را لغو کرد.

گفته می‌شود که هر دو گوشی هوشمند از اندروید 13 استفاده می‌کنند. منبع ادعا می‌کند که این دو تلفن دارای ویژگی eSIM MEP هستند که اساساً به یک گوشی هوشمند اجازه می‌دهد به طور همزمان به دو ارائه‌دهنده eSIM متصل شود. انتظار می‌رفت این ویژگی با اندروید 13 نمایش داده شود، اما پیکسل 7 و پیکسل 7 پرو جدید گوگل اولین گوشی‌های هوشمندی هستند که فناوری جدید eSIM را به نمایش می‌گذارند. یکی دیگر از جزئیات مرتبطی که فاش شده این است که گفته می‌شود تنها مدل Pro دارای فناوری رادیویی فوق‌باند (UWB) است که فقط در مدل فعلی پیکسل 6 پرو موجود است.

پیکسل 7 و پیکسل 7 پرو گوگل به زودی در 6 اکتبر راه اندازی می شوند، اما با نزدیک شدن به زمان عرضه، نگه داشتن گوشی های هوشمند جدید خود برای غول فناوری دشوارتر می شود. طبق گزارش‌ها، هر دو دستگاه اکنون در کنسول Play گوگل نمایش داده شده‌اند و این ظاهر نیز ویژگی‌های جالبی را نشان می‌دهد که می‌تواند منحصر به دستگاه‌های پیکسل باشد. گوشی‌های هوشمند جدید پیکسل 7 دارای SoC جدید Tensor G2 هستند و این بار نیز به هند خواهند آمد.

با توجه به اینکه دوربین جلو در رندرها و ویدیوهای فاش شده قبلی کاملاً عادی به نظر می رسد، جالب است ببینید که چگونه گوگل با استفاده از یک دوربین سلفی معمولی قفل بیومتریک چهره ایمن را پیاده سازی می کند. گوگل چندین سال پیش با استفاده از پیکسل‌های فوکوس خودکار تشخیص فاز (PDAF) که در دوربین پشتی تک سنسوری خود یافت می‌شود، چیزی جالب در پیکسل 2 ایجاد کرد. با تقسیم تصاویر مشاهده شده از طریق دو نقطه دید (که کمتر از 1 میلی متر از هم فاصله داشتند) گوگل موفق شد استریو را محاسبه کند و یک نقشه عمقی را بدون استفاده از دوربین دوم برای کمک به آن تهیه کند.