iOS 18 به معرفی ویژگی‌های هوش مصنوعی از جمله دستیار مرور سافاری، جستجوی تصویری رمزگذاری‌شده اشاره دارد.

انتظار می‌رود iOS 18 در WWDC 2024 در تاریخ 10 ژوئن، ماه‌ها قبل از اینکه اپل به‌روزرسانی نرم‌افزاری بزرگ بعدی خود را برای مدل‌های آیفون واجد شرایط عرضه کند، رونمایی شود. در حالی که این شرکت هنوز جزئیات مربوط به iOS 18 را ارائه نکرده است، تجزیه و تحلیل کدهای پشتیبان روی سرورهای اپل نشان داده است که این شرکت می‌تواند روی دو ویژگی جدید هوش مصنوعی کار کند که ممکن است با به‌روزرسانی آتی ارائه شود. اینها شامل یک دستیار مرورگر با هوش مصنوعی برای سافاری است که می تواند مرورگر اپل را با برنامه های رقیب همتراز کند.

در پستی در X (توئیتر سابق) Nicolás Álvarez (@nicolas09F9) بیان می‌کند که ارجاعاتی به دو ویژگی در کد باطن اپل کشف کرده است. اولین مورد – دستیار مرور سافاری – شبیه دستیارهای هوش مصنوعی مولد است که قادر به تجزیه و تحلیل و خلاصه کردن صفحات وب مانند Copilot در Microsoft Edge یا Arc Browser هستند.

دومین ویژگی که توسط توسعه‌دهنده مشاهده شد، جستجوی بصری رمزگذاری شده نام دارد که همان‌طور که توسعه‌دهنده اشاره می‌کند، قبلاً یک ویژگی ارائه شده توسط Spotlight است. در حال حاضر مشخص نیست که آیا iOS 18 دارای نسخه پیشرفته تر (و ایمن) ویژگی Visual Look Up است که می تواند به طور خودکار گیاهان، نژادهای حیوانات خانگی و مکان های دیدنی را در تصاویر Camera Roll شناسایی کند یا خیر.

آلوارز توضیح می دهد که هر دوی این ویژگی‌ها از دروازه HTTP Oblivious (یک پروتکل حریم خصوصی برای ارسال پیام‌های HTTP رمزگذاری‌شده) استفاده می‌کنند که شرکت را از شناسایی درخواست‌های متعددی که از همان آدرس IP رسیده‌اند، باز می‌دارد. توسعه دهنده پیش از این حدس می زد که اپل از ویژگی iCloud Private Relay خود استفاده خواهد کرد که نیاز به اشتراک ماهانه در iCloud+ یا Apple One دارد.

اپل هنوز جزئیات این ویژگی‌های ظاهراً هوش مصنوعی را فاش نکرده است که انتظار می‌رود در به‌روزرسانی سیستم‌عامل آینده‌اش برای مدل‌های واجد شرایط آیفون ارائه شود. انتظار می‌رود که این شرکت از iOS 18 در کنار macOS 15 و سایر به‌روزرسانی‌های سیستم عامل برای محصولات مختلف اپل در WWDC 2024 که از 10 ژوئن آغاز می‌شود، رونمایی کند و ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که در طول رویداد اصلی WWDC در چند روز بیشتر درباره این ویژگی‌های هوش مصنوعی بدانیم. ماه ها.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

برای آخرین اخبار و بررسی‌های فنی، Gadgets 360 را دنبال کنید ایکس، فیس بوک، واتس اپ، موضوعات و اخبار گوگل. برای آخرین ویدیوها در مورد ابزارها و فناوری، در کانال YouTube ما مشترک شوید. اگر می خواهید همه چیز را در مورد تأثیرگذاران برتر بدانید، Who'sThat360 داخلی ما را در اینستاگرام و یوتیوب دنبال کنید.

Ubisoft و Evil Empire شاهزاده سرکش ایرانی را معرفی کردند که در تاریخ 14 می در دسترس قرار می‌گیرد.منبع