RBI ویژگی «Single Block, Multiple Debits» را در UPI برای تجارت الکترونیک و سرمایه گذاری معرفی می کند.

او همچنین گفت که دستورالعمل جداگانه ای به شرکت ملی پرداخت هند (NPCI) برای اجرای این بهبود صادر خواهد شد.

فرماندار گفت این ویژگی همچنین در خرید اوراق بهادار دولتی با استفاده از طرح مستقیم خرده فروشی RBI مفید خواهد بود.

داس گفت که در حال حاضر، BBPS امکان پردازش پرداخت‌های غیرمکرر یا الزامات جمع آوری افراد را ندارد، حتی اگر ماهیت آنها تکراری باشد، و اضافه کرد که این منجر به پرداخت هزینه خدمات حرفه‌ای، هزینه تحصیل، پرداخت مالیات، وصول اجاره به خارج می‌شود. دامنه پلت فرم

در همین حال، داس همچنین از گسترش دامنه سیستم پرداخت قبوض بهارات (BBPS) خبر داد تا شامل تمام پرداخت‌ها و وصول‌ها شود.

از طریق ویژگی «تک بلوک و پرداخت چندگانه» در پلتفرم رابط پرداخت یکپارچه (UPI)، مشتریان در حین انجام چنین تراکنش‌هایی اعتماد بیشتری خواهند داشت.

RBI روز چهارشنبه اعلام کرد که تصمیم گرفته است یک ویژگی در پلتفرم UPI اضافه کند تا به پرداخت‌هایی که تحویل کالاها و خدمات بعداً انجام می‌شود، مانند خرید تجارت الکترونیک، رزرو هتل یا سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار کمک کند.

داس گفت که سیستم جدید پلتفرم BBPS را برای مجموعه وسیع تری از افراد و مشاغل که می توانند از تجربه پرداخت شفاف و یکنواخت، دسترسی سریع تر به وجوه و کارایی بهبود یافته بهره مند شوند، قابل دسترسی خواهد کرد.

او گفت که دستورالعمل های جداگانه ای برای NPCI Bharat BillPay (NBBL) در همین رابطه صادر خواهد شد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

داس گفت که یک مشتری با مسدود کردن وجوه در حساب بانکی او برای مقاصد خاص، یک حکم پرداخت را علیه یک تاجر ایجاد می‌کند که می‌تواند هر زمان که لازم باشد برداشت شود.

Shaktikanta Das، فرماندار RBI پس از اعلام این خبر گفت: تصمیم گرفته شده است که یک عملکرد تک بلوکی و چند بدهی در UPI معرفی شود که به طور قابل توجهی سهولت پرداخت در فضای تجارت الکترونیک و سرمایه گذاری در اوراق بهادار را افزایش می دهد. بررسی سیاست های دو ماهه

استاندار افزود: چنین تسهیلاتی باعث ایجاد اعتماد بالاتری در تراکنش‌ها می‌شود، زیرا بازرگانان از پرداخت‌های به موقع اطمینان پیدا می‌کنند، در حالی که وجوه تا زمان تحویل واقعی کالا یا خدمات در حساب مشتری باقی می‌ماند.