TRAI توصیه می‌کند که DoT از شبکه فیبر نوری برای گسترش پوشش مخابراتی در هیماچال پرادش استفاده کند.

“DoT همچنین باید با دولت ایالتی HP همکاری کند تا امکان ساخت کانال‌های برقی در تمام پروژه‌های تعریض جاده‌ها و پروژه‌های جدید راه‌سازی آینده را بررسی کند. این به راه‌اندازی سریع تمام زیرساخت‌های خدمات شهری، از جمله مخابرات، در ایالت کمک می‌کند. TRAI گفت.

بخش‌های شناسایی‌شده دارای 181 روستای بدون پوشش هستند که از این تعداد 14 روستا تحت پوشش «طرح 354 روستا» و 142 روستا تحت پوشش «اشباع موبایل 4G» USOF برنامه‌ریزی شده‌اند. این طرح ها هنوز 25 روستا را از پوشش مخابراتی خارج می کند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

TRAI توصیه کرده است که هزینه های سرمایه ای (Capex) و هزینه های عملیاتی (Opex) مورد نیاز برای تامین زیرساخت های مخابراتی و اتصال به 25 روستای کشف نشده (که تحت سه منطقه درآمدی لاهاول و اسپیتی، کولو و چامبا قرار دارند) باید توسط دولت تامین شود. صندوق تعهدات خدمات جهانی (USOF).

رگولاتور توصیه کرد که در چهار منطقه – Lahaul و Spiti، Mandi، Kullu و Chamba – روستاهایی که هنوز تحت پروژه BharatNet به هم متصل نشده‌اند، باید فوراً در رسانه VSAT متصل شوند که به محض کابل فیبر نوری (OFC) قابل تسلیم هستند. backhaul در دسترس است.

ترای گفت: «در صورتی که چنین چیزی امکان پذیر نباشد، وزارت دفاع ممکن است برای تخصیص پهنای باند مناسب در OFC عملکردی موجود خود برای گسترش پوشش مخابراتی به چنین روستاهایی نزدیک شود.

رگولاتور پیشنهاد کرده است که DoT باید با دولت ایالتی، NHAI و BRO همکاری کند، که در تمام راه سازی، تعریض جاده یا سایر کارهای مرتبط باید با هماهنگی قبلی با اپراتورهای مخابراتی انجام شود و مسئولیت پیمانکار برای پرداخت هزینه خسارات وارده به شبکه های مخابراتی باید از ابتدا در قراردادها لحاظ شود.

TRAI رگولاتور مخابراتی روز دوشنبه پیشنهاد داد که وزارت ارتباطات باید برای دسترسی به بخشی از شبکه فیبر نوری یا پهنای باند مناسب برای گسترش پوشش مخابراتی در مناطق دوردست هیماچال پرادش به وزارت دفاع مراجعه کند.

این مقام توصیه می کند که DoT ممکن است با دولت ایالت HP به دلیل عدم اخذ هیچ گونه هزینه RoW (حق تقدم) به ارائه دهندگان خدمات مخابراتی و IP-I برای اتصال مناطق دورافتاده و تپه ای در ایالت از جمله همه مکان ها در چهار مورد رسیدگی کند. TRAI گفت.

رگولاتور پیشنهاد کرده است که DoT باید با دولت هیماچال همکاری کند تا در عرض 15 روز پس از درخواست اتصالات با تعرفه تاسیسات یا صنعتی، برق را به سایت های مخابراتی ارائه دهد و در نظر بگیرد که هزینه های نصب آخرین مایل را برای گسترش اتصال برق به سایت های مخابراتی از راه دور و از راه دور حذف کند. مناطق تپه ای

تحت پروژه کرانتی، که به نام شبکه برای طیف (NFS) نیز شناخته می شود، یک شبکه OFC در سراسر کشور توسط BSNL اجرا می شود که در آن تقریبا 60000 کیلومتر OFC برای استفاده انحصاری توسط نیروهای دفاعی به جای طیف 65 مگاهرتز که توسط دفاع تسلیم شده است، در حال اجرا است. حراج توسط DoT.

سازمان تنظیم مقررات مخابرات هند (TRAI) در توصیه های خود در مورد “بهبود ارتباطات و زیرساخت های مخابراتی در مناطق دوردست هیماچال پرادش” پیشنهاد کرد که وزارت ارتباطات (DoT) باید با وزارت دفاع (MoD) برای تخصیص همکاری کند. یک یا دو جفت OFC در شبکه NFS برای گسترش پوشش مخابراتی (از جمله خدمات باند پهن) به روستاهای واقع در مناطق دوردست یا مرزی در ایالت تحت پروژه BharatNet.

این رگولاتور گفت که در حال حاضر مرجعی در زمینه فعال کردن ICR برای مناطق دورافتاده و تپه‌ای که اغلب مستعد شرایط اضطراری مبتنی بر بلایای طبیعی هستند دریافت کرده است و پس از رایزنی‌های لازم توصیه‌های جداگانه‌ای در این زمینه ارائه خواهد کرد.